محاسبه هزینه غرفه سازی 

قیمت غرفه سازی

قیمت غرفه سازی نمایشگاه چقدر است؟ این اولین سئوالی است که برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند در نمایشگاهی شرکت کنند پیش می‌آید. می خواهند بدانند تعرفه غرفه سازی چقدر است؟ هزینه طراحی غرفه از ساخت غرفه مجزا است؟

قیمت نهایی غرفه نمایشگاهی بسته به شاخص های مختلفی مانند نوع طراحی، متریال به کار رفته، جنس کفپوش غرفه و… می تواند از 2.500 میلیون تا 6.500 باشد.

یکی از شاخصه های قیمتی مهم هنگام طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی، متراژ غرفه نمایشگاهی است. متراژ غرفه های خودساز یا سفارشی حداقل 24 مترمربع و حداکثر 200 متر مربع باشد. در جدول قیمتی زیر می توانید تعرفه هزینه غرفه سازی را بر اساس متراژ غرفه مشاهده کنید:

24 تا 40 مترمربع

3.500 تا 6.500 میلیون

40 تا 100 مترمربع

3.000 تا 5.000 میلیون

100 تا 150 مترمربع

2.800 تا 4.500 میلیون

150 تا 200 مترمربع

2.500 تا 4.000 میلیون

200 مترمربع به بالا

به صورت توافقی بعد از طراحی غرفه

توجه داشته باشید که در صورت درخواست غرفه نمایشگاهی در فضای باز به مبالغ فوق 500 الی 750 هزار تومان اضافه می گردد.

هزینه غرفه سازی بر اساس نوع طراحی انجام شده

همانطور که گفته شد، طراحی غرفه نمایشگاهی یکی از مهم ترین فاکتورها هنگام محاسبه هزینه غرفه سازی است. پیشرو پیشگام خدمات طراحی خود را در سه بسته ارائه می دهد که در زیر می توانید مشاهده کنید:

غرفه سازی لوکس

غرفه نمایشگاهی تهران

غرفه نمایشگاهی پیش رو، از غرفه های نمایشگاهی لوکس با متراژ 24 تا 40 مترمربع است. قیمت نهایی هر مترمربع بین 5 میلیون تا 6 میلیون تومان می باشد. ویژگی های خاص این غرفه شامل:

 • متریال به کار رفته آهن، سی ان سی (CNC) و چوب است
 • ارتفاع غرفه 4.5 متر است
 • استفاده از رنگ اکرولیک طوسی ( که با الهام از رنگ های سازمانی شرکت است)
غرفه سازی خاص

این غرفه در نمایشگاه ایران مال در طراحی و اجرا غرفه نمایشگاهی رتبه اول را کسب کرده است. متراژ آن بین 40 تا 100 مترمربع است و قیمت هرمتراژ آن بین 4.500 تا 5 میلیون تومان می باشد. ویژگی های خاص این غرفه:

 • استفاده از متریال خاص آهن، ام دی اف
 • استفاده از خطوط منحنی و طراحی منحصر به فرد
 • دارای لوگو استیکر خاص
 • رنگ آمیزی با رنگ اکرولیک آبی و طوسی
غرفه خاص

غرفه خاص الکتراستیل با متراژ 100 تا 150 مترمربع توسط پیشرو پیشگام طراحی و اجرا شده است و قیمت نهایی هر مترمربع آن بین 4 تا 4.500 میلیون تومان می باشد. ویژگی هایی که این غرفه را خاص می کند، شامل:

 • استفاده از متریال فلز، ام دی آف و تی وی شهری
 • برق کاری و نورپردازی با استفاده از نورهای نئون
 • دارای لوگو استیکر خاص
 • استفاده از رنگ های سازمانی شرکت و طراحی خاص

غرفه سازی مینیمال

غرفه سازی مینیمال

غرفه رو به رو، از غرفه های مینیمال پیشرو پیشگام به حساب می آید که با متراژ 24 تا 40 مترمربع ساخته شده اند. قیمت غرفه سازی آن بین 4 تا 4.500 میلیون تومان می باشد. ویژگی این غرفه عبارت است از:

 • استفاده از اهن و سی ان سی (CNC) در ساخت غرفه نمایشگاهی
 • استفاده از نورپردازی نئون و خاص
 • استفاده از خطوط منحنی در طراحی غرفه
غرفه نمایشگاه تهران

غرفه پیش رو با متراژ 40 تا 100 مترمربع است که قیمت هرمترمربع آن بین 3.500 تا 4 میلیون تومان می باشد. مشخصات بارز غرفه عبارتند از:

 • استفاده از ام دی اف در ساخت غرفه
 • نورپردازی منحصر به فرد
 • طراحی ساده و مینیمال
ساخت غرفه نمایشگاهی تهران

این غرفه با متراژ 100 تا 150 مترمربع جزو غرفه سازی مینیمال است که قیمت نهایی آن به ازای هر مترمربع بین 3.300 تا 3.500 میلیون تومان می باشد. مشخصات آن شامل:

 • استفاده از متریال آهن
 • رنگ آمیزی با رنگ اکرولیک آبی
 • دارای کف پوش پارکت
ساخت غرفه ارزان

این غرفه نمایشگاهی مینیمال با متراژ بالای 200 مترمربع است که قیمت هر مترمربع غرفه بین 3 تا 3.400 میلیون تومان محاسبه می شود. ویژگی های این غرفه عبارتند از:

 • رنگ آمیزی غرفه با رنگ خاص صورتی و طوسی که از رنگ های سازمانی شرکت است.
 • استفاده از متریال آهن و ام دی اف
 • استفاده از کف پوش پارکت در غرفه نمایشگاهی

غرفه سازی اکونومی (اقتصادی)

ساخت غرفه ارزان

این غرفه جزو غرفه های اقتصادی است که در عین سادگی توانسته توجه بازدیدکنندگان نمایشگاه را به خود جلب کند. متراژ غرفه بین 24 مترمربع تا 40 مترمربع است و قیمت تقریبی آن بین 3.500 تا 3.700 میلیون تومان می شود.

غرفه سازی ارزان

غرفه هلدینگ گروه تسلیحات از غرفه های با متراژ بین 40 تا 100 مترمربع است که قیمت هرمترمربع آن بین 3 تا 3.300 میلیون تومان می باشد.

طراحی و ساخت غرفه

قیمت طراحی و ساخت غرفه اکونومی پیش رو با متراژ 100 تا 150 مترمربع، بین 2.800 تا 3 میلیون تومان می شود.

غرفه نمایشگاهی ساده

غرفه نمایشگاهی خاص و ساده روبه رو، با متراژ بالای 200 مترمربع ساخته شده است و قیمت هر مترمربع آن بین 2.500 تا 3 میلیون تومان می باشد.

محاسبه هزینه غرفه سازی

با توجه به فاکتورهایی همچون: نوع طراحی، متریال مصرفی، متراژ و تعداد طبقات هزینه ساخت غرفه متفاوت است. با استفاده از محاسبه‌گر آنلاین می توانید به صورت تقریبی بر مبنای نیاز عمومی طراحی و اجرای غرفه، از قیمت غرفه سازی نمایشگاه مطلع شوید.

لازم به ذکر است که قیمت نهایی نشان داده شده به صورت تقریبی است، اگر می خواهید هرچه سریع تر از قیمت دقیق نهایی مطلع شوید، همین حالا با تماس بگیرید و کارشناسان مجرب ما، برای شما مطابق با نیازها و خواسته هایتان هزینه طراحی و ساخت غرفه را محاسبه می کنند.

راهنمای هزینه ساخت غرفه نمایشگاهی

circleارتباط متراژ غرفه با قیمت غرفه سازی

یکی از فاکتورهایی که بیشترین تاثیر را بر روی قیمت غرفه سازی می گذارد، اندازه و مساحت داخلی غرفه نمایشگاهی است. بدیهی است که هرچه غرفه بزرگتر باشد، متریال مصرفی و جحم کار بیشتر است و در نتیجه قیمت تمام شده بیشتر می شود. به طور کلی قیمت طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی ارتباط مستقیمی با متراژ غرفه دارد.

circleتاثیر نوع طراحی غرفه در قیمت غرفه سازی

علاوه بر متراژ، نوع طراحی که برای غرفه خود در نظر می گیرید نیز در قیمت تاثیر می گذارد. منظور از نوع طراحی غرفه که در بحث محاسبه قیمت غرفه سازی مطرح می شود، نوع خطوط است. اگر خطوط شکسته و زاویه دار باشند به نرخ نهایی 5% اضافه می شود و اگر خطوط منحنی و کرو باشند، 8% به قیمت اضافه می شود و اگر غرفه مدنظر شما غرفه ای پرکار و پیچیده باشد به قیمت نهایی 10% اضافه می شود.

circleرابطه تعداد طبقات در هزینه ساخت غرفه

اگر می خواهید غرفه شما فضای بیشتری داشته باشد ولی نمی توانید متراژ آن را بیشتر کنید و همچنین می خواهید از هر کجا سالن نمایشگاه، دیده شود می توانید از غرفه های دو طبقه استفاده کنید.با استفاده از غرفه های دو طبقه می توانید فضای بیشتری برای ارائه محصولات و خدمات خود داشته باشید و همچنین در میان سایر غرفه ها خاص باشید.اگر تصمیم گرفتید که غرفه دو طبقه داشته باشید، لازم است بدانید که به قیمت نهایی غرفه سازی شما، 4% برای طبقه اضافه می شود.

چرا شرکت غرفه سازی پیشرو پیشگام؟

غرفه سازی پیشروپیشگام

شرکت پیشرو پیشگام، یکی از شرکت های پیشرو در غرفه سازی نمایشگاهی است که بیش از 15 سال است فعالیت حرفه ای دارد. مزیت ما در غرفه سازی ارزان است. با ارائه خدمات باکیفیت به هزینه مناسب، توانسته‌ایم یک انتخاب محبوب و معتبر در این حوزه باشیم.

تیم ما در مراحل مختلف این مسیر، از مشاوره تخصصی و رایگان با شما تا طراحی، ساخت، نصب و خدمات پس از فروش، تمام تلاشمان را برای رضایت مشتریان خود می‌کند. اینجا در پیشروپیشگام ، ما با ارائه خدماتی منحصر به فرد، ارزان و با کیفیت با هدف ایجاد تجربه بی‌نظیر شرکت در نمایشگاه برای تمامی کسب و کارها فعالیت می‌کنیم.

بهترین زمان برآورد قیمت غرفه سازی

معمولا کسب‌وکارها هنگامی که نزدیک به برگزاری نمایشگاه مورد نظرشان می شود، تازه به دنبال کارهای مورد نیاز برای نمایشگاه می روند از جمله، پیدا کردن بهترین شرکت غرفه سازی با قیمت مناسب است.

بهتر است از چندماه قبل از شروع نمایشگاه، برنامه ریزی خود را آغاز کنید. نمونه های مختلف غرفه های نمایشگاهی را بررسی کنید و متراژ و حدود طراحی مورد نیاز خود را مشخص کنید. سپس به دنبال شرکت غرفه سازی مناسب خود بگردید. پیدا کردن بهترین شرکت غرفه ساز زمان بر است، پس هرچقدر زمان بیشتری داشته باشید، بیشتر می توانید درباره شرایط و تسهیلاتی که هرکدام از شرکت های غرفه ساز به شما ارائه می دهد بدانید و سپس با آگاهی از بین آنان، شرکتی که بیشتر به نیازها و خواسته های شما می خورد را انتخاب کنید.

شرکت پیشرو پیشگام، از شرکت های فعال در زمینه طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی است که بیش از 15 سال سابقه کار دارد. شما می توانید برای غرفه سازی اقتصادی با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره ببرید.

هدف پیشرو پیشگام، ارائه خدمات باکیفیت با قیمت ارزان است.

تعرفه غرفه سازی در ایران

انجمن غرفه سازان، با توجه به قیمت مواد اولیه، نوع طراحی، نوع کف سازی، متراژ و…. یک مبنای قیمتی برای طرفین قراردادهای غرفه سازی هر ساله ارائه می دهند و تمامی اعضای انجمن، که شرکت پیشرو پیشگام یکی از آنان است، باید در چهارچوب تعرفه غرفه سازی قیمت های خود را اعلام کنند.

در لیست تعرفه غرفه سازی، تمام هزینه ها با جزئیات کامل و در قابل بسته های پیشنهادی طراحی و ساخت غرفه، به صورت واضح و شفاف مشخص شده است. بنابراین شما می توانید با توجه به شرایط خود گزینه هایی را حذف و یا اضافه کنید. با این روش، می تواند به صورت اصولی و حرفه ای بهترین برآورد هزینه غرفه سازی نمایشگاه را داشته باشید.

یکی از مهم ترین بخش های قرارداد بستن با شرکت های غرفه سازی، قیمت ساخت غرفه است. هنگامی که شما از هزینه غرفه سازی مطلع باشید، می توانید مطمئن شوید که با مناسب ترین قیمت قرارداد خود را می بندید.

دانلود فایل تعرفه غرفه سازی 1402

لوگو PDF برای مقالات

هزینه‌ ساخت غرفه‌های پیش ساخته در مقایسه با غرفه‌های سفارشی

یکی از مراحل شرکت در نمایشگاه ها، انتخاب نوع غرفه نمایشگاهی است که می خواهید با آن در نمایشگاه شرکت کنید. اکثر کسب و کارها نمی دانند، کدام گزینه برای آنان مناسب تر و اقتصادی تر است.

در نگاه اول، اکثریت فکر می کنند که استفاده از غرفه های پیش ساخته، هزینه غرفه سازی کمتری دارد، پس انتخاب مناسب تری است. اما گاهی اوقات انتخاب غرفه سازی سفارشی منطقی تر است. حال این سئوال ممکن است برای شما پیش آید که” چرا انتخاب غرفه سازی سفارشی ممکن است منطقی تر از غرفه پیش ساخته باشد؟ “

در غرفه سازی سفارشی، غرفه به طور کامل براساس نیازها، محصولات و اهداف شما طراحی می شود. این بدان معناست که شما یک طراحی منحصر به فرد و متناسب با شرایط و نیازهای خود دارید. همچنین در غرفه های سفارشی، معمولا از مواد با کیفیت استفاده می شود.

یکی از ویژگی های غرفه های سفارشی در این است که در اندازه سفارشی شما ساخته می شود و کاملا متناسب با جایگاه شما در نمایشگاه پیش رو طراحی و ساخته می شود. اما این ویژگی می تواند از معایب این نوع غرفه سازی نیز محسوب شود، زیرا در غرفه های پیش ساخته، شما دیگر نگران متراژ غرفه خود در نمایشگاه نیستید، زیرا این مدل غرفه ها، قابلیت انعطاف پذیری بالایی در اندازه دارند و می توانند تقریبا برای هر متراژی مناسب باشند. ولی در این مدل غرفه ها، نمی توانید از طراحی حرفه ای و تخصصی استفاده کنید.

در نهایت انتخاب بین انواع غرفه های نمایشگاهی، کاملا به شما بستگی دارد و یک تصمیم کاملا شخصی برای کسب و کارها است. اما به یاد داشته باشید که با انتخاب غرفه های پیش ساخته، قیمت غرفه سازی خود را کاهش می دهید ولی از جذابیت غرفه خود می کاهید و همچنین نیاز به هزینه های اضافی در کنار آن برای درخشان تر کردن غرفه خود دارید، اما در غرفه سازی سفارشی، شما با دادن یک هزینه غرفه سازی اولیه، بدون نیاز به هزینه های بیشتر، می توانید غرفه نمایشگاهی دلخواه خود را داشته باشید.