نمایشگاه بین‌المللی پارچه و صنایع وابسته  1403

پوستر نمایشگاه بین‌المللی پارچه و صنایع وابسته

تاریخ شروع: 1403/3/9

تاریخ پایان: 1403/3/12

محل برگزاری: نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب تهران

زمان بازدید: 10 صبح الی 6 بعدازظهر

دومین نمایشگاه بین‌المللی پارچه و صنایع وابسته 1403

نمایشگاه بین‌المللی پارچه و صنایع وابسته، در سال پیش در فضایی به مساحت 18 هزارمتر مربع و با بیش از 200 مشارکت‌کننده داخلی و خارجی برگزار شد. سال 1403، این نمایشگاه از تاریخ 9 تا 12 خردادماه به مدت 4 روز در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب واقع در آزاد راه تهران-قم برگزار خواهد شد.

این رویداد یکی از مطرح‌ترین نمایشگاه‌ها در حوزه نساجی خاورمیانه است و پیش‌بینی می‌شود که امسال بیش از 250 مشارکت‌کننده و غرفه دار در آن حضور یابند.  این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا کسب و کارها و شرکت‌های فعال در این حوزه محصولات و خدمات خود را به نمایش عموم مردم بگذارند.

ثبت‌نام در نمایشگاه پارچه و صنایع وابسته

اگر شما هم مشتاق شرکت و غرفه‌سازی در این نمایشگاه هستید، می‌توانید برای اطلاع از شرایط و ضوابط شرکت در نمایشگاه به سایت مجری نمایشگاه مراجعه کنید و مراحل ثبت‌نام اینترنتی خود را هرچه زودتر انجام دهید.

قوانین و شرایط ثبت‌نام در نمایشگاه

 • مدارک موردنیاز شخص حقیقی هنگام ثبت‌نام: اسکن کارت ملی مدیرعامل و پروانه بهره‌برداری و همچنین صفحه آخر فرم قوانین و مقررات به همراه مهر و امضا
 • مدارک موردنیاز شخص حقوقی هنگام ثبت‌نام: اسکن کارت اقتصادی (گواهی ارزش‌افزوده و یا روزنامه رسمی شرکت)، پروانه بهره‌برداری و صفحه آخر فرم قوانین و مقررات به همراه امضا و مهر.
 • تکمیل فرم پیش ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای ستاد برگزاری جهت واگذاری غرفه به متقاضی را ندارد.
 • باتوجه‌به محدودیت فضایی سالن‌های نمایشگاه شهر آفتاب، کلیه حقوق مربوطه به جانمایی و واگذاری فضای نمایشگاهی کاملاً در اختیار ستاد برگزاری می‌باشد و مشارکت‌کننده حق هیچ‌گونه اعتراضی نخواهد داشت.
 • ستاد برگزاری می‌تواند متراژ غرفه را حداکثر 12 مترمربع افزایش یا کاهش دهد. و در صورت افزایش متراژ مشارکت‌کننده باید هزینه مازاد را پرداخت کند و در صورت کاهش متراژ، پس از پایان نمایشگاه مبلغ اضافه به حساب مشارکت‌کننده برگشت داده می‌شود.
 • مشارکت‌کنندگان مجاز به واگذاری غرفه خود به دیگری اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی نیستند و هرگونه تغییر، تعویض غرفه و یا واگذاری محل تعیین شده به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر ممنوع است.
 • نظافت فضای عمومی به عهده مأمورین نظافت نمایشگاه و نظافت داخل غرفه به عهده مشارکت‌کنندگان می‌باشد.

اهداف برگزاری نمایشگاه پارچه و صنایع وابسته

این رویداد فرصتی مناسب برای نمایش و فروش محصولات و خدمات مرتبط با این حوزه است. برگزارکننده این نمایشگاه اعلام کرده است که اهداف آنان از برگزاری نمایشگاه این است که:

 • آشنایی با پتانسیل‌های کشور در زمینه نساجی
 • بررسی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این صنعت و تلاش بر برطرف‌کردن آنان
 • معرفی شرکت‌های جدید و محصولات و آخرین تجهیزات حوزه نساجی
 • ایجاد بستری مناسب برای ایجاد انگیزه در افراد و واحدهای سرمایه‌گذار جهت سرمایه‌گذاری
 • ایجاد فضای رقابتی میان تولیدکنندگان در جهت افزایش کیفیت محصولات و تولیدات
 • فراهم‌کردن شرایطی برای ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان
 • ایجاد بستری مناسب برای ارتباط افراد با یکدیگر و تبادل افکار و ایده‌های نوآورانه

گروه کالایی نمایشگاه

اگر می‌خواهید بدانید که آیا این نمایشگاه مناسب کسب‌وکار شما است یا خیر، باید با گروه کالایی که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند آشنا شوید تا بدانید که زمینه فعالیت شما با محورهای نمایشگاه هماهنگ است. گروه کالاها و محورهای نمایشگاه به شرح ذیل هستند:

 • تولیدکنندگان پارچه: مانند پارچه‌های پنبه‌ای، نخی، پلی‌استر و…
 • تولیدکنندگان ملزومات نساجی
 • صادرکنندگان و واردکنندگان پارچه
 • تولیدکنندگان پوشاک
 • تجار و خرده‌فروشان پوشاک
 • طراحان مد و فشن
 • تولیدکنندگان لوازم نساجی

چرا در این نمایشگاه به‌عنوان یک کسب‌وکار شرکت کنم؟

شرکت در نمایشگاه بین‌المللی پارچه تهران می‌تواند برای کسب‌وکار شما به‌عنوان یک فعال در این زمینه، به مزایای زیر منجر شود:

 1. نمایش محصولات و خدمات: این نمایشگاه فرصتی عالی برای نمایش و ارائه محصولات و خدمات شما به بازار هدف می‌باشد. شرکت در این نمایشگاه به شما امکان می‌دهد تا محصولات و خدمات خود را به جامعه کسب و کار و مصرف‌کنندگان معرفی کنید و بازاریابی کنید.
 2. تبلیغات و بازاریابی: حضور در این رویداد می‌تواند به شما کمک کند تا برند و شرکت خود را به دیگران معرفی کنید. اینجا می‌توانید بازدیدکنندگان را با محصولات و خدمات خود آشنا کنید و از فرصت برقراری ارتباط مستقیم با آنها بهره ببرید.
 3. شبکه‌سازی و ارتباطات: نمایشگاه‌ها، یکی از بهترین مکان ها برای شبکه سازی و ایجاد روابط تجاری با سایر فعالان صنعت در و پنجره می‌باشد.
 4. آشنایی با رقبا و روند بازار: شرکت در این نمایشگاه به شما فرصتی می‌دهد تا با رقبای خود آشنا شوید و روند بازار و روند توسعه صنعت درب و پنجره را بررسی کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های بهینه برای کسب و کار خود طراحی کنید.

اهمیت غرفه‌سازی در نمایشگاه بین‌المللی پارچه و صنایع وابسته

اگر شما کسب‌وکاری فعال در صنعت نساجی هستید و می‌خواهید در این نمایشگاه شرکت کنید، اولین کاری که باید انجام دهید، اجاره غرفه نمایشگاهی است. شما با داشتن یک غرفه با طراحی خاص و زیبا، می‌توانید بازدیدکنندگان را به غرفه خود جذب کنید، بنابراین طراحی و ساخت اصولی غرفه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پیشرو پیشگام به‌عنوان شرکتی که بیش از 15 سال است در زمینه طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی فعالیت دارد، به شما پیشنهاد می دهد که مهم نیست اندازه غرفه شما چقدر است، اگر طراحی خاصی داشته باشید، می‌توانید در نمایشگاه پیش رو تاثیر زیادی بر روی بازدیدکنندگان بگذارید.

هنگام طراحی غرفه نمایشگاهی باید به این موضوع توجه کنید که غرفه بتواند به بهترین نحو برند شما را معرفی کند و المان‌های خاص برند شما مانند؛ رنگ لوگو و شعار آن را به‌خوبی نشان دهد و همچنین بتواند محصولات و خدمات شما را به‌خوبی به نمایش بگذارد.

برای طراحی غرفه نمایشگاهی اصولی و حرفه‌ای می‌توانید با ما تماس بگیرید و ما به شما کمک می‌کنیم تا حضوری موفق در نمایشگاه داشته باشید.

نمایشگاه هنر شهر آفتاب

مساحت کل این نمایشگاه حدود 138 هکتار است، که به صورت استراتژیک از طریق یک ورودی شرقی از آزادراه تهران-قم و یک ورودی از بزرگراه شهر آفتاب به‌صورت آسان دسترسی پیدا می‌کند.

در این مجموعه، تسهیلات رفاهی، بهداشتی و خدماتی مدرن و مناسب به‌صورت کامل فراهم شده است. مسیرهای تردد به این نمایشگاه نیز بسیار آسان و راحت هستند.

برخی از ویژگی‌های این نمایشگاه عبارت‌اند از:

 • فصل‌های دائمی مسقف نمایشگاهی که سه سالن با جمعاً مساحت 25 هزار مترمربع را دربرمی‌گیرند.
 • فضای موقت نمایشگاهی با مساحت تقریبی 28 هزار مترمربع.
 • سالن ملل با مساحت بیش از 7 هزار مترمربع که به‌عنوان سالن توزیع‌کننده جمعیت به سایر سالن‌های نمایشگاهی متصل است و از طراحی الهام‌گرفته شده از سالن صد ستون اجتماعات تخت جمشید بهره‌مند است.
 • فضای اداری با مساحت 24 هزار مترمربع.
 • ساختمان‌های خدماتی از جمله کافی‌شاپ، رستوران و… هر کدام با مساحت حدود 2 هزار مترمربع.

Related Posts

شبکه های اجتماعی ما:
Instagram
LinkedIn
WhatsApp
YouTube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید