نمایشگاه ایران پنکس 1403 (نمایشگاه لوازم‌التحریر)

پوستر نمایشگاه لوازم آلتحریر

تاریخ شروع: 1403/3/22

تاریخ پایان: 1403/3/25

محل برگزاری: مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب

زمان بازدید: 10 صبح الی 6 عصر

مجری:  شرکت آوا پیک تحریر ایرانیان

نهمین نمایشگاه نوشت‌افزار و تجهیزات مهندسی کشور 1403 (IRAN PENEX)

نمایشگاه نوشت‌افزار و تجهیزات مهندسی که به‌صورت اختصار به آن نمایشگاه ایران پنکس می‌گویند، از سال 1392 به‌صورت تخصصی در زمینه لوازم‌التحریر، تجهیزات مهندسی، اداری، بایگانی، هنری، آموزشی و کمک‌آموزشی و دفاتر برگزار می‌شود. در سال 1403، این نمایشگاه از تاریخ 22 الی 25 خردادماه، به مدت 4 روز در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب واقع در بزرگراه تهران_قم برگزار خواهد شد.

مدیر اجرایی نمایشگاه، مجید اکبری، اعلام کرده است که این دوره نمایشگاه لوازم‌التحریر با شعار ” باهم بزرگ‌تر فکر کنیم” اجرا می‌شود و آن را محور اصلی فعالیت‌ها قرار می‌دهند. در این رویداد، انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور، مجمع واردکنندگان نوشت‌افزار و اتحادیه فروشندگان غرفه نمایشگاهی خواهند داشت و آخرین و به‌روزترین محصولات و خدمات خود را به نمایش عموم می‌گذارند.

نقشه نمایشگاه ایران پنکس در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب

نقشه نمایشگاه ایران پنکس

ثبت‌نام در نمایشگاه ایران پنکس

اگر شما هم مشتاق شرکت و غرفه‌سازی در این نمایشگاه هستید، می‌توانید برای اطلاع از شرایط و ضوابط شرکت در نمایشگاه به سایت مجری نمایشگاه مراجعه کنید و مراحل ثبت‌نام  خود را هرچه زودتر انجام دهید.

خبر جدید: متأسفانه ظرفیت ثبت‌نام در نمایشگاه لوازم‌التحریر به اتمام رسیده است و در صورت خالی‌شدن ظرفیت، اطلاع‌رسانی می‌شود.

شرایط ثبت‌نام در نمایشگاه نوشت‌افزار

در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که ثبت‌نام در نمایشگاه به‌منظور پذیرفتن تمامی قوانین نمایشگاه است، پس بادقت قوانین و مقررات نمایشگاه را مطالعه کنید و سپس آن را امضا کنید.

 • ثبت‌نام متقاضیان از تاریخ 12 اسفند ماه 1402 تا 20 اردیبهشت ماه 1403 از طریق سایت ایران پنکس انجام می‌شود.
 • متقاضی در هنگام ثبت‌نام، باید 50% از کل مبلغ نهایی را به‌صورت نقد پرداخت کند و باقی مانده مبلغ را به‌صورت چک تا آخر فروردین 1403 تسویه شود.
 • درصورتی‌که تسویه مالی به‌صورت کامل انجام نشود، ثبت‌نام نهایی نمی‌شود و غرفه شما به دیگری واگذار می‌شود.
 • شرکت‌کنندگانی که در دوره قبل نمایشگاه ایران پنکس شرکت کردند، درصورتی‌که غرفه آنان بیش از 100 مترمربع بوده، می‌توانند غرفه سال گذشته خود را مطابق با نقشه جدید رزرو کنند.

قوانین و مقررات غرفه‌سازی

از ابتدای امسال (1403) قانونی ثبت شده است که می گوید، تنها شرکت هایی مجاز به هرگونه فعالیت غرفه‌سازی هستند که مجوز غرفه‌سازی در نمایشگاه شهر آفتاب را داشته باشند.

شرکت‌های غرفه‌سازی از تاریخ 18 فروردین می توانند با مدارک و فرم های مورد نیاز به معاونت نمایشگاه شهر آفتاب مراجعه کنند و مجوز غرفه‌سازی خود را بگیرند. آخرین مهلت پذیرش مدارک، 20 روز قبل از برگزاری نمایشگاه می باشد.

مدارک موردنیاز جهت احراز صلاحیت شرکت غرفه‌سازی

 • داشتن شخصیت حقوقی ثبت شده و اساسنامه فعالیت در حوزه نمایشگاهی یا غرفه‌سازی
 • لیست بیمه‌نامه سنوات
 • معرفی نیروی ماهر برق با مدرک قابل‌استناد و معتبر
 • معرفی مهندس ناظر ساخت‌وساز با مدرک تحصیلی مرتبط
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی
 • گواهی‌نامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

پس از ارائه مدارک موردنیاز به معاونت نمایشگاهی شهر آفتاب، مدارک و مستندات بررسی می‌شوند و سپس مجوز غرفه‌سازی در نمایشگاه شهر آفتاب بر اساس گرید غرفه‌سازی صادر می‌شود.

اهداف برگزاری نمایشگاه لوازم‌التحریر

مدیر اجرایی نمایشگاه اعلام کرده است که در نمایشگاه نوشت‌افزار و تجهیزات مهندسی به‌روزترین و آخرین قابلیت‌ها و تکنولوژی‌های این صنعت معرفی می‌شود و همچنین بستری مناسب برای توسعه بازار داخلی و صادرات محصولات باکیفیت ایران به سایر نقاط فراهم می‌شود.

در راستای این هدف، زمینه‌ای برای گسترش و همکاری مشترک در سطح بین‌الملل و انتقال دانش و تکنولوژی صنعت نوشت‌افزار به وجود می‌آید که می‌تواند از مزیت‌های شرکت در نمایشگاه لوازم‌التحریر باشد. دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه عبارت است از:

 • معرفی و ارائه جدیدترین توانمندی‌ها و فناوری‌های دنیا
 • توسعه بازار داخلی و نگاه استراتژیک به بازارهای منطقه‌ای
 • ایجاد بستری برای صادرات محصولات باکیفیت تولیدی ایران
 • معرفی کالاهای داخلی به عموم مردم و ترویج فرهنگ استفاده از آنان
 • امکان همکاری در سطح بین‌المللی
 • ایجاد فضایی برای تولیدات مشترک در جهت بالابردن سطح کیفی محصولات

گروه کالایی نمایشگاه نوشت‌افزار

اگر می‌خواهید بدانید که آیا این نمایشگاه مناسب کسب‌وکار شما است یا خیر، باید با گروه کالایی که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند آشنا شوید تا بدانید که زمینه فعالیت شما با محورهای نمایشگاه هماهنگ است. گروه کالاها و محورهای نمایشگاه به شرح ذیل هستند:

 • محصولات مرتبط با سخت‌افزارهای نوشتاری
 • محصولات اداری
 • تجهیزات مهندسی
 • تجهیزات و محصولات هنری
 • دفاتر کمک‌آموزشی
 • اجناس فانتزی و هدایای تبلیغاتی
 • محصولات تحریر
 • انواع دفترها
 • لوازم اداری بایگانی
 • بازی‌های فکری کودکان
 • کیف، کوله و چمدان

چرا در این نمایشگاه به‌عنوان یک کسب‌وکار شرکت کنم؟

اگر شما از کسب و کاران فعال در این حوزه هستید، این رویداد یکی از بهترین فرصت‌ها برای شماست که خدمات و دستاوردهای خود را به دیگران معرفی کنید. شرکت در نمایشگاه لوازم‌التحریر می‌تواند برای کسب‌وکار شما به‌عنوان یک فعال در این زمینه، به مزایای زیر منجر شود:

 1. نمایش محصولات و خدمات: این نمایشگاه فرصتی عالی برای نمایش و ارائه محصولات و خدمات شما به بازار هدف می‌باشد. شرکت در این نمایشگاه به شما امکان می‌دهد تا محصولات و خدمات خود را به جامعه کسب و کار و مصرف‌کنندگان معرفی کنید و بازاریابی کنید.
 2. تبلیغات و بازاریابی: حضور در این رویداد می‌تواند به شما کمک کند تا برند و شرکت خود را به دیگران معرفی کنید. اینجا می‌توانید بازدیدکنندگان را با محصولات و خدمات خود آشنا کنید و از فرصت برقراری ارتباط مستقیم با آنها بهره ببرید.
 3. شبکه‌سازی و ارتباطات: نمایشگاه‌ها، یکی از بهترین مکان ها برای شبکه سازی و ایجاد روابط تجاری با سایر فعالان صنعت در و پنجره می‌باشد.
 4. آشنایی با رقبا و روند بازار: شرکت در این نمایشگاه به شما فرصتی می‌دهد تا با رقبای خود آشنا شوید و روند بازار و روند توسعه صنعت نوشت‌افزار را بررسی کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های بهینه برای کسب و کار خود طراحی کنید.

شرکت غرفه‌سازی پیشرو پیشگام با بیش از دو دهه تجربه در این زمینه آماده کمک به شما است. پیشرو پیشگام با تخصص در زمینه غرفه‌سازی، غرفه‌آرایی و مشاوره می‌تواند بهترین‌ها را با کمترین قیمت به شما ارائه دهد تا شما بتوانید در این رویداد حضوری موفق داشته باشید.

اهمیت غرفه‌سازی در نمایشگاه ایران پنکس

اگر شما کسب‌وکاری فعال در صنعت نوشت‌افزار و تجهیزات مهندسی هستید و می‌خواهید در این نمایشگاه شرکت کنید، اولین کاری که باید انجام دهید، اجاره غرفه نمایشگاهی است. شما با داشتن یک غرفه با طراحی خاص و زیبا، می‌توانید بازدیدکنندگان را به غرفه خود جذب کنید، بنابراین طراحی و ساخت اصولی غرفه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پیشرو پیشگام به‌عنوان شرکتی که بیش از 15 سال است در زمینه طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی فعالیت دارد، به شما پیشنهاد می دهد که مهم نیست اندازه غرفه شما چقدر است، اگر طراحی خاصی داشته باشید، می‌توانید در نمایشگاه پیش رو تاثیر زیادی بر روی بازدیدکنندگان بگذارید.

هنگام طراحی غرفه نمایشگاهی باید به این موضوع توجه کنید که غرفه بتواند به بهترین نحو برند شما را معرفی کند و المان‌های خاص برند شما مانند؛ رنگ لوگو و شعار آن را به‌خوبی نشان دهد و همچنین بتواند محصولات و خدمات شما را به‌خوبی به نمایش بگذارد.

برای طراحی غرفه نمایشگاهی اصولی و حرفه‌ای می‌توانید با ما تماس بگیرید و ما به شما کمک می‌کنیم تا حضوری موفق در نمایشگاه ایران پنکس داشته باشید.

Related Posts

شبکه های اجتماعی ما:
Instagram
LinkedIn
WhatsApp
YouTube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید