10 اشتباه که نباید در طراحی غرفه نمایشگاهی انجام دهید

folder_openوبلاگ
commentبدون دیدگاه
طراحی غرفه نمایشگاهی

اگر به تازگی در نمایشگاهی شرکت کردید و به نتیجه‌ دلخواه خود نرسیدید نگران نباشید.

ما به عنوان یکی از پیشگامان طراحی غرفه نمایشگاهی ، تجربه زیادی در طراحی و ساخت غرفه‌های نمایشگاهی داریم و می‌دانیم چه چیزهایی بهترین نتیجه را به همراه دارند و از انجام چه کارهایی باید اجتناب کرد.

طراحی غرفه‌ای که بتواند توجه بازدیدکنندگان به خود جلب کند، ارتباطات را شکل دهد و فرصت‌های فروش را ایجاد کند یک امر ضروری برای هر کسب و کاری است که قصد شرکت در نمایشگاه‌ها را دارد.

اما اگر غرفه نمایشگاهی شما این تاثیر مطلوب را بر روی بازدیدکنندگان نداشته باشد، ممکن است به خاطر عوامل مختلفی باشد که موفقیت مورد انتظار را به دست نیاورده‌اید. در این مقاله، به ده تا از اشتباهات رایج که شرکت ها هنگام حضور در نمایشگاه‌ها مرتکب می‌شوند می‌پردازیم تا اطمینان حاصل کنیم که غرفه نمایشگاهی بعدی شما موفق باشد.

عدم تعیین اهداف به صورت واضح

مشخص نکردن اهداف خود از همان ابتدا منجر به شکست می‌شود؛ بنابراین مطمئن شوید که اهداف و هدف‌های واضحی برای غرفه نمایشگاهی‌تان داشته باشید.

اهدافی که مشخص می‌کنید با طراحی، مکان، بازاریابی و استراتژی غرفه شما باید هماهنگ باشد. سئوالاتی که می‌توانید بپرسید که به شما کمک کند راحت تر به هدف خود برسید، عبارتند از :

  • چرا در نمایشگاه شرکت می‌کنید؟
  • اهداف شما برای نمایشگاه و غرفه چه هستند؟

برنامه ریزی برای نمایشگاه

انتخاب اشتباه نمایشگاه

طراحی غرفه نمایشگاهی شما ممکن است خلاقانه و فوق العاده باشد، اما به خاطر انتخاب نمایشگاه نامناسب و اشتباه مورد توجه قرار نگیرید.

قبل از ثبت نام در نمایشگاه باید اطمینان حاصل کنید که نمایشگاه مورد نظر شما نمایشگاهی است که مخاطبان هدف شما در آن حاضر هستند؛ در غیر اینصورت روبه روی مخاطبان نادرست قرار خواهید گرفت و آنان با محصولات و خدمات شما ارتباط برقرار نمی‌کنند که منجر به هدر رفتن پول و زمان ارزشمند شما خواهد شد.

نمایشگاهی که در آن می‌خواهید شرکت کنید باید مناسب کسب و کار شما باشد تا بتوانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را به غرفه خود جذب کنید. بنابراین، قبل از ثبت نام، تحقیقاتی در مورد نمایشگاه انجام دهید تا مطمئن شوید که برای شما مناسب است و سعی کنید در مورد مخاطبان هدف خود اطلاعاتی کسب کنید تا مطمئن شوید که با ارزش‌های شما به عنوان یک برند همخوانی دارند و مخاطبانی هستند که می‌خواهید آن‌ها را جلب کنید.

موقعیت غرفه نامناسب

موقعیت غرفه نمایشگاهی شما می‌تواند بر کارایی آن در جلب بازدیدکنندگان و ارتباط با مخاطبان تأثیرگذار باشد. حتی اگر یک غرفه فوق‌العاده داشته باشید، اگر مشاهده نشود، تأثیر مطلوب را نخواهد داشت.بنابراین، باید یک موقعیت خوب در سالن نمایشگاه رزرو کنید تا غرفه شما هرچه بیشتر دیده شود.

شما باید سریعاً برای رزرو بهترین فضا اقدام کنید؛ با این حال، اگر مجبور به داشتن یک موقعیت نامناسب هستید، نگران نباشید، می‌توانید با طراحی غرفه نمایشگاهی خلاقانه از هر مکانی در سالن به خوبی دیده شوید.

غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نامناسب

غرفه نمایشگاهی شما باید مشتریان را جلب کند، توجه آن‌ها را به خود جلب کند، آن‌ها را به تعامل با شما تشویق کند و زمینه فروش را فراهم کند.

توجه کنید که طراحی غرفه نمایشگاهی شما اولین تاثیر قوی را ایجاد می‌کند؛ زیرا اولین چیزی است که بازدیدکنندگان آن را می‌بینند و تصمیم می‌گیرند که آیا به غرفه شما سر بزنند یا خیر. بر روی یک طراحی خلاقانه تمرکز کنید که پیام اصلی برند شما را برساند و به وضوح نشان دهد چگونه محصولات و خدمات شما می‌توانند به حل مشکلات مشتریان کمک کنند.

از فضای غرفه به‌صورت کامل بهره‌برداری کنید و طرح غرفه خود را برای مسیر مشتری با فضاها و مناطق اختصاصی برای نمایش یا گفت‌و‌گوی یک به یک بهینه‌سازی کنید. در طراحی خود از قطعات بی‌کیفیت استفاده نکنید؛ زیرا این امر باعث کاهش تأثیر غرفه خلاقانه شما می‌شود.

جذب نکردن بازدیدکنندگان

پس از اینکه توجه بازدیدکنندگان به غرفه‌ی شما جذب شد، شما نیاز دارید تا آن ها را از بازدیدکننده به مشتری بالقوه خود تبدیل کنید.

با ساخت یک تجربه جذاب برای بازدیدکنندگان در غرفه نمایشگاهی خود، می‌توانید ارتباط نزدیک‌تری با آن‌ها برقرار کنید و فرصت‌ها را برای تبدیل به مشتریان افزایش دهید.

برای این کار می‌توانید از ایده‌های زیر استفاده کنید:

  • اجازه دهید بازدیدکنندگان محصولات یا خدمات شما را تجربه کنند.
  • برگزاری فعالیت‌های تعاملی و جذاب مانند مسابقات، چالش‌ها یا نمایش‌های زنده
  • ارائه آموزش‌های جذاب و آموزنده در زمیه تخصصی شرکت خود
  • ارائه تخفیفات یا پیشنهادهای ویژه برای بازدیدکنندگان نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی

انتخاب اشتباه کادر حاضر در نمایشگاه

طراحی غرفه نمایشگاهی شما ممکن است شگفت‌انگیز باشد و توجه بازدیدکنندگان را به خود جذب کند، اما بدون تیم نمایشگاهی مناسب و توانا، مخاطب شما با محصولات یا خدمات شما ارتباط برقرار نمی‌کند و غرفه شما را ترک می‌کند.

باید کادر مناسبی را انتخاب کنید که کسب و کار شما را به بهترین نحو معرفی کنند؛ افرادی که کاملا آموزش دیده، حرفه‌ای، مشتاق و دوستانه باشند و بدون این‌که خسته شوند و با صبر به تمام سئوالات بازدیدکنندگان پاسخ دهند.

مطمئن شوید که کادر شما درباره برند شما اطلاعات کامل دارند و قادر به پاسخگویی به هر سئوال راجب خدمات و برند شما به صورت واضح و روشن باشند.

غرفه نمایشگاهی پیشروپیشگام

بی توجهی به بازاریابی

برای اطمینان از اینکه مشتریان و افراد علاقه‌مند به غرفه شما مراجعه کنند، باید از بازاریابی استفاده کنید.

تبلیغات حضور در نمایشگاه خود را ماه‌ها قبل از شروع نمایشگاه مورد نظرتان با استفاده از رسانه‌های جمعی، خبرنامه‌ها، محتوای وب سایت ها و… شروع کنید تا مخاطبان بدانند که غرفه شما کجا قرار دارد و چه محصولات یا خدماتی را ارائه می‌دهید.

همچنین باید غرفه خود را با وسایل بازاریابی نظیر بروشورها، کاتالوگ‌ها و…  تقویت کنید که پیام‌ برند شما را تاکید کند و به مخاطبان کمک کند که شما را به خاطر بسپارند و پس از ترک نمایشگاه با شما تماس بگیرند تا بیشتر راجب خدمات و محصولات شما بدانند.

فراموش کردن تبلیغات ویژه

جوایز یا هدایا در غرفه نمایشگاه خود را فراموش نکنید. نمایشگاه‌ها پر از هدایای رایگان هستند، بنابراین چیزی که همه غرفه‌ها ارائه می‌دهند مانند خودکارها را به عنوان هدیه ارائه ندهید.

تبلیغات ویژه می‌توانند یک راه عالی برای جلب مشارکت باشند، بنابراین چیزی را انتخاب کنید که با کسب‌وکار شما مرتبط و با دیگران متفاوت باشد. اما همچنین باید در نظر بگیرید که آیا هدایا و تبلیغات ویژه به استراتژی کلی شما کمک می‌کنند یا خیر.

عدم پیگیری بعد از نمایشگاه

یکی از خطاهای اساسی، عدم پیگیری فرصت‌هایی است که در نمایشگاه ایجاد کرده‌اید. بعد از تمامی کارهای سختی که در نمایشگاه انجام داده‌اید، فراموش نکنید که مشتریان خود را پیگیری کنید؛ در غیر این صورت تمام تلاش و زمانی که صرف این نمایشگاه کرده‌اید، بی‌اهمیت خواهد شد.

در حین نمایشگاه، اطلاعات مشتریان را ثبت و جمع‌آوری کنید که شامل نام، شرکت، اطلاعات تماس، محصول یا خدمتی که بیشترین توجه آن‌ها را جلب می‌کند، از این اطلاعات برای پیگیری استفاده کنید. پیگیری را خیلی دیر نکنید، زیرا نیاز است در ذهن آنان تازه باقی بمانید.

غرفه سازی

انتخاب شرکت غرفه سازی اشتباه

انتخاب شرکت نادرست برای طراحی غرفه نمایشگاهی شما، از ابتدا موفقیت غرفه شما را به خطر می‌اندازد. تحقیق کنید و یک شرکت با تجربه مانند پیشروپیشگام را انتخاب کنید که غرفه نمایشگاهی را طراحی، ساخت و نصب می‌کند و با بودجه و الزامات شما هماهنگ است

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات غرفه نمایشگاهی یا شروع طراحی غرفه نمایشگاهی خود با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

Related Posts

شبکه های اجتماعی ما:
Instagram
LinkedIn
WhatsApp
YouTube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید