راهنمای جامع مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی

folder_openوبلاگ
comment3 دیدگاه
مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی

صفر تا صد مراحل ساخت غرفه نمایشگاه

وقتی صحبت از نمایشگاه ها می شود، می توانیم درباره مزایای شرکت در نمایشگاه صحبت کنیم یا از مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی حرف بزنیم.

شرکت در نمایشگاه ها یکی از بهترین راه ها برای معرفی برند و محصولات کسب و کار خود به عموم افراد است. قبل از حضور در نمایشگاه ها باید برنامه ریزی  ددقیقی برای کارهایی که نیاز است انجام دهید داشته باشید، مانند، طراحی غرفه، ساخت غرفه، تبلیغات و بازاریابی و… .

غرفه سازی یکی از مراحلی است که باید با دقت زیادی انجام شود. برای حضور موفق در نمایشگاه نیاز است که غرفه نمایشگاهی داشته باشید که جذاب و تاثیرگذار باشد تا بتواند توجه بازدیدکنندگان را از هر قسمتی از سالن نمایشگاهی به خود جلب کند. حال، ساخت غرفه نمایشگاهی خلاقانه و جذاب مراحل خود را دارد، که در ادامه به آن ها می پردازیم:

برنامه‌ریزی و تعیین اهداف

اولین قدم در ساخت غرفه نمایشگاهی، برنامه‌ریزی و تعیین اهداف است. در این مرحله باید مشخص کنید که هدف شما از حضور در نمایشگاه چیست؟ آیا می‌خواهید محصول یا خدمات جدیدی را معرفی کنید؟ آیا می‌خواهید با مخاطبان جدیدی آشنا شوید؟ یا می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید؟

پس از تعیین اهداف، باید مشخص کنید که بودجه شما برای ساخت غرفه چقدر است و چه مدت زمان برای ساخت غرفه دارید؟

برنامه ریزی و تعیین اهداف

انتخاب غرفه مناسب

انواع مختلفی از غرفه‌های نمایشگاهی از نظر جایگاه قرارگیری و نوع سازه استفاده شده در آن‌ها وجود دارد.که هریک از آنها ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند.

ما به عنوان شرکتی که سال هاست در این زمینه فعالیت حرفه ای دارد به شما پیشنهاد می دهیم که اگر بودجه محدودی دارید، از غرفه های مدولار استفاده کنید. این مدل غرفه ها قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارند و همچنین بسیار بادوام هستند، به صورتی که می توانید از آن ها 7-8 سال استفاده کنید و از همه مهم تر بسیار منعطف هستند، به این معنی که مهم نیست متراژ فضای غرفه شما چقدر است، شما می تواند از این نوع غرفه استفاده کنید.

طراحی غرفه

غرفه نمایشگاهی اولین چیزی است که بازدیدکننده آن را می بینید و اگر طراحی غرفه جذاب، کاربردی و مناسب برای محصولات و خدمات شما باشد به غرفه شما جذب می شود.

پس از برنامه‌ریزی، تعیین اهداف و انتخاب نوع غرفه مدنظر خود، نوبت به طراحی غرفه می‌رسد. در این مرحله باید با توجه به اهداف، بودجه، زمانبندی و سلیقه شخصی خود، طراحی  را انجام دهید.

طراحی غرفه نمایشگاهی

ساخت غرفه

پس از طراحی غرفه، نوبت به ساخت آن می‌رسد. در این مرحله باید با توجه به طراحی غرفه، ساخت آن انجام شود. برای ساخت غرفه می‌توانید از متریال‌های مختلفی مانند چوب، فلز، پلاستیک، و پارچه استفاده کنید. همچنین، می‌توانید از تجهیزات و امکانات مختلفی  که باعث جذابیت بیشتر غرفه شما می شود، مانند نورپردازی، کف پوش جذاب، LED و سیستم صوتی استفاده کنید.

نصب غرفه

پس از ساخت غرفه، نوبت به نصب آن می‌رسد. در این مرحله باید غرفه را در محل برگزاری نمایشگاه نصب کنید. نصب غرفه باید با دقت و توجه انجام شود تا غرفه در طول نمایشگاه دچار آسیب نشود.

اگر غرفه سازی خود را به شرکت پیشرو پیشگام بسپارید، در تمام مراحل از طراحی تا راه اندازی غرفه به شما کمک می کنیم. با ما نیاز نیست نگران چگونه نصب و راه اندازی کردن غرفه خود و مراحل حمل و نقل باشید. ما  تمام این مراحل را برای شما انجام می دهیم.

لیزر صنعت آریا پلیمر

تبلیغات و بازاریابی

نمی توان قدرت زیاد تبلیغات و بازاریابی را نادیده گرفت، اگر تبلیغات نکنید چگونه مخاطبان هدف شما بدانند که شما در نمایشگاه می خواهید شرکت کنید یا محل غرفه شما در سالن های شلوغ نمایشگاه کجا است.

پس تبلیغات و بازاریابی را بسیار جدی بگیرید، از روش های مختلفی می توان استفاده کرد؛ به عنوان مثال، می توانید در سرتاسر شهر بنرهای تبلیغاتی نصب کنید یا در تلوزیون آگهی تبلیغاتی بروید و اگر به دنبال راه ارزان تری هستید، گوشی موبایل شما راه حل شما است!

می توانید در سوشیال مدیا مانند اینستاگرام، تلگرام، لینکدین و… اطلاع رسانی و تبلیغات لازم را انجام دهید و بدون هزینه ای گزاف افراد زیادی را به دیدن غرفه خود دعوت کنید.

با توجه به نکات ذکر شده، می‌توانید یک غرفه نمایشگاهی موفق و تأثیرگذار طراحی و اجرا کنید.

تبلیغات و بازاریابی

مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی، از ایده تا اجرا

غرفه نمایشگاهی، نماد کسب و کار شما در نمایشگاه است. بنابراین ساخت غرفه نمایشگاهی یک فرآینده خلاقانه و پیچیده است که باید بر اساس اصول و استانداردهای خاصی انجام شود تا بتواند توجه بازدیدکنندگان را جلب کند.

در ادامه به مراحل ساخت غرفه نمایشگاه می‌پردازیم:

اخذ مجوز غرفه سازی

اولین اقدام شما برای حضور در نمایشگاه باید اخذ مجوز غرفه سازی باشد. این مجوز، توسط برگزارکننده نمایشگاه صادر می‌شود و برای شرکت‌ها، ضروری است به ویژه در نمایشگاه های بین المللی.

برای اخذ مجوز غرفه‌سازی، شرکت‌ها باید مبلغی به عنوان ضمانت به برگزارکننده پرداخت کنند. این مبلغ به منظور جبران خسارت‌های احتمالی ناشی از ساخت و نصب غرفه است.پس از اخذ مجوز، می‌توان ساخت غرفه را آغاز کرد.

مجوز غرفه سازی

کف ریزی غرفه

کف ریزی در غرفه نمایشگاهی باید با توجه به نیاز‌ها و اهداف شرکت انجام شود. در این مرحله، کف غرفه باید آماده شود تا بتواند وزن محصولات و تجهیزات غرفه را تحمل کند و همچنین، ظاهری زیبا و جذاب داشته باشد. کف ریزی، هم سطح کف را صاف و یکنواخت می‌کند و هم پایه‌ای برای قرار دادن پارکت یا موکت را فراهم می‌کند. نوع کف ریزی معمولا مهم نیست و شرکت‌های غرفه سازی باتوجه به بودجه بندی شرکت اقدام به کف ریزی می‌کنند تا در نهایت، کف ریزی با کمترین هزینه برای شرکت انجام شود.

برای کفپوش غرفه نمایشگاه معمولا از موکت یا پارکت در رنگ و طرح دلخواه مشتری استفاده می‌کنند و انتخاب بین هرکدام از این موارد بستگی به سلیقه شرکت دارد. با این حال، به دلیل مقرون به صرفه تر بودن اکثر شرکت‌ها از موکت استفاده می‌کنند.

ساخت و ساز غرفه

پس از درست کردن کف و پوشش آن، مرحله ی اجرای غرفه یا همان نجاری غرفه شروع می‌شود. تیم نجار با توجه به نقشه و طرحی که دارند، شروع به ساخت غرفه نمایشگاهی می‌کنند. ساخت و ساز غرفه نمایشگاهی شامل دیوار چینی، میزهای پیشخوان، باکس‌های هالوژن و… می‌باشد. باید در این مرحله توجه داشت تا از بهترین و مرغوب‌ترین مواد و متریال استفاده شود و کیفیت کار تیم نجار نیز بالا باشد تا غرفه نمایشگاهی به بهترین شکل ساخته شود.

البته اگر غرفه شما از نوع غرفه نمایشگاهی پیش ساخته است نیاز به ساخت و اجرای غرفه نیست بلکه با قراردادن پلان‌های مربوطه سایر عملیات را بر روی غرفه‌ها انجام می‌دهند.

ساخت غرفه نمایشگاه

برق کشی غرفه نمایشگاه

برق سه‌فاز توسط برگزارکننده نمایشگاه تامین می‌شود. کارشناسان برق، برق سه‌فاز را از طریق جعبه‌های فیوزی به غرفه منتقل می‌کنند و نورپردازی غرفه می‌تواند با استفاده از انواع مختلف نورپردازی مانند پروژکتور،هالوژن، لامپ مهتابی و… انجام شود. نورپردازی باید با توجه به طراحی غرفه و محصولاتی که در آن قرار می‌گیرند انجام شود و در صورت نیاز، در هنگام نصب می‌توان تغییراتی در آن ایجاد کرد.

نقاشی بر روی غرفه

در مرحله نقاشی، تیم نقاشی با صاف کردن سطوح، غرفه را آماده نقاشی می‌کنند. شما می توانید رنگ غرفه نمایشگاهی خود را با توجه به رنگ های سازمانی لوگو خود انتخاب کنید یا از رنگ های هم خانواده یا مکمل در طراحی غرفه نمایشگاهی خود استفاده کنید.

نورپردازی

نورپردازی غرفه می‌تواند با استفاده از انواع مختلفی از تجهیزات انجام شود. لایت باکس‌ها، یکی از محبوب‌ترین تجهیزات در غرفه نمایشگاهی هستند. لایت باکس‌ها می‌توانند در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف ساخته شود و می‌توان از آن‌ها برای نمایش پوستر‌ها، لوگو، فلکسی، بک لایت و… استفاده کرد. استفاده از تجهیزات دیواری مانند پوستر، لوگو، بک لایت و… می‌توانند جذابیت غرفه و نمایش بهتر محصولات و خدمات شرکت کمک کند.

نورپردازی نمایشگاه ها

نصب تجهیزات و سازهای نمایشگاهی

تجهیزات نمایشگاهی، شامل مبلمان، میز و صندلی، و موارد مشابه می‌شوند که می‌توانند برای ایجاد فضایی دلپذیر و راحت برای بازدیدکنندگان استفاده شوند. این تجهیزات، می‌توانند به بازدیدکنندگان کمک کنند تا در غرفه احساس راحتی کنند و زمان بیشتری را در آن سپری کنند.

سازه‌های نمایشگاهی، شامل انواع مختلفی از تجهیزات مانند میز کانتر نمایشگاهی، رول آپ استند نمایشگاهی و کاتالوگ استند نمایشگاهی می‌شوند که می‌توانند به جذابیت ظاهری غرفه کمک کنند. این سازه‌ها، می‌توانند برای نمایش محصولات و خدمات شرکت، ارائه اطلاعات به بازدیدکنندگان و جذب توجه آنها استفاده شوند.

با اجاره تجهیزات نمایشگاهی، شما می‌تواند با هزینه کمتری، غرفه‌ای جذاب و کاربردی داشته باشد. همچنین، شرکت شما نیازی به نگرانی برای نصب تجهیزات و سازهای خود ندارید. شرکت پیشرو پیشگام به شما خدمات اجاره تجهیزات نمایشگاهی را نیز ارائه می دهد و با انتخاب ما دیگر نیاز نیست نگران تجهیزات نمایشگاه و هزینه های گزاف آن باشید.

غرفه نمایشگاهی

غرفه سازی نمایشگاه: سپردن به متخصص یا خودمان؟

شرکت‌های طراحی و ساخت غرفه، متخصصان این کار هستند و تجربه و دانش زیادی در این زمینه دارند. آنها می‌توانند با توجه به نیازهای شما و اهداف شرکت‌تان، غرفه‌ای طراحی و اجرا کنند که تأثیرگذار باشد و به موفقیت شرکت‌تان در نمایشگاه کمک کند.

در اینجا، به چند دلیل مهم برای سپردن کار طراحی غرفه به شرکت‌های طراحی و ساخت غرفه اشاره می‌کنیم:

  • تجربه و دانش کافی: شرکت‌های ساخت غرفه نمایشگاه ، تجربه و دانش زیادی در این زمینه دارند.این شرکت ها با سابقه و تجربه طولانی در این حوزه، دارای توانایی و مهارت‌های لازم برای ایجاد غرفه‌هایی با کیفیت و خلاقانه هستند. آن‌ها با انواع مختلف نمایشگاه‌ها و غرفه‌ها آشنا هستند و می‌دانند که چه عواملی باعث موفقیت یک غرفه می‌شود.
  • شناخت بازار و رقبا: این شرکت‌ها به خوبی با بازار و رقبا آشنا هستند. آن‌ها توانایی تجزیه و تحلیل بازار، شناخت رقبا و فهم نیازهای مخاطبان را دارند که این اطلاعات در طراحی یک غرفه مؤثر بسیار حائز اهمیت است.
  • تخصص و مهارت: شرکت‌های طراحی و ساخت غرفه، متخصصان این کار هستند و مهارت‌های لازم برای طراحی و اجرای یک غرفه تأثیرگذار را دارند. آنها می‌توانند از جدیدترین فناوری‌ها و ایده‌های نوین در طراحی و اجرای غرفه استفاده کنند.
  • پیشنهاد ایده‌های خلاقانه: تیم‌های طراحی و ساخت غرفه، به دلیل درگیری مداوم با پروژه‌های متنوع، می‌توانند ایده‌ها و نوآوری‌های خلاقانه ارائه دهند. این ایده‌ها می‌توانند غرفه شما را از دیگران متمایز کنند.
  • مدیریت کامل پروژه: شرکت‌های متخصص در طراحی غرفه نمایشگاهی عملیات مدیریت کامل پروژه را انجام می‌دهند، از طراحی اولیه گرفته تا نصب و راه‌اندازی. این موضوع برای شما نگرانی کمتر و اطمینان بیشتر به اثربخشی پروژه منجر می‌شود.
  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه: سپردن کار طراحی غرفه به شرکت‌های طراحی و ساخت غرفه، می‌تواند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شود. شرکت‌های طراحی و ساخت غرفه، با تجربه و دانش خود، می‌توانند کار طراحی و اجرای غرفه را به سرعت و با کیفیت بالا انجام دهند.
  • پشتیبانی پس از نصب: بعد از نصب غرفه، شرکت‌های حرفه‌ای عملیات پشتیبانی و خدمات پس از فروش را نیز پوشش می‌دهند. این امر اطمینان از بهره‌وری بلندمدت غرفه شما را فراهم می‌کند.

البته، سپردن کار طراحی غرفه به شرکت‌های طراحی و ساخت غرفه، هزینه‌ای نیز دارد. اما، با توجه به مزایایی که ذکر شد، این هزینه معمولاً ارزشمند است.

تیم مجرب پیشروپیشگام در کنار شما

در این مقاله، مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی را به‌طور کامل و جامع توضیح دادیم و همه نکات مهم را بررسی کردیم.اگر قصد دارید در نمایشگاهی شرکت کنید و غرفه‌ای جذاب و تأثیرگذار طراحی کنید، می‌توانید از این مقاله به‌عنوان راهنمایی استفاده کنید، اما اگر ترجیح می‌دهید کار غرفه نمایشگاهی خود را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید، ما آماده‌ایم تا از ابتدا تا انتها، همراه شما باشیم. ما با تجربه و مهارت خود، می‌توانیم غرفه‌ای مطابق با اهداف و استراتژی شما طراحی و اجرا کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید.

مجوز ساخت و ساز حداكثر تا ١٠روز قبل از برگزاری نمایشگاه صادر می شود و بعد از این زمان امكان صدور آن وجود نخواهد داشت.

استفاده از مصالح ساختمانی (مثل گچ و سیمان) و ابزارهای سنگین برای ساخت غرفه ممنوع است؛ شرکت‌کنندگان تنها می‌توانند از سازه‌های آماده استفاده یا قالب‌های آماده را در محل مونتاژ نمایند.

در صورتی که ساختار غرفه دو طبقه انجام شود، الزامات باید حداقل ٢٠ روز قبل از آغاز به شرح کتبی با ذکر ارتفاع و نوع استفاده از طبقه دوم به برگزارکننده اطلاع داده شود. همچنین طبقه دوم باید حتماً بدون سقف باشد و هزینه کل متراژ طبقه دوم بر اساس ٥٠% از هزینه متداول اجاره غرفه محاسبه خواهد شد.

حتما تا ساعت ١٨ روز قبل از افتتاح نمایشگاه، آماده‌سازی و چیدن کالاها، و تخلیه اقلام اضافی غرفه‌ها به اتمام برسد. در غیر اینصورت، اداره حراست می تواند سالنها را ببندد و هیچگونه مسئولیتی به عهده برگزارکننده نخواهد بود.

Related Posts

شبکه های اجتماعی ما:
Instagram
LinkedIn
WhatsApp
YouTube

3 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید