طراحی غرفه نمایشگاهی در شیراز

folder_openوبلاگ
comment6 دیدگاه
شهر شیراز

از غرفه سازی در شیراز غافل نشوید

اگر احساس می کنید که نیاز است که کسب و کار خود را گسترش دهید و وارد بازارهای جدید شوید به خصوص بازارهای خارج از استان، شیراز یکی از بهترین شهرها برای شرکت در نمایشگاه های آن است.

شهر شیراز یکی از کلان شهرهای ایران و پایتخت استان فارس و از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران، با زیبایی‌های طبیعی، هنر و ادبیات غنی و بازارهای پویا، یک محور مهم در صنعت نمایشگاه‌ها و رویدادهای تجاری است. شیراز با دارا بودن جاذبه‌های تاریخی چون تخت جمشید، مسجد وکیل و حافظیه هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و ارتباط نزدیک نمایشگاه‌ها با جاذبه‌های گردشگری می‌تواند یک فاکتور مثبت برای حضور در نمایشگاه‌ها و طراحی غرفه نمایشگاهی در شیراز باشد.

اگر قصد شرکت در نمایشگاه های شیراز را دارید، طراحی غرفه نمایشگاهی یکی از عوامل مهم است که باید به آن توجه کنید. بسیاری از شرکت‌ها، برای طراحی غرفه‌های خود در نمایشگاه، به شرکت‌های غرفه سازی مراجعه می‌کنند.

شرکت پیشروپیشگام یکی از شرکت های برتر غرفه سازی است که می تواند برای شما که قصد شرکت در نمایشگاه ها را دارید، غرفه نمایشگاهی خلاقانه و ساده طراحی کند. هدف پیشرو پیشگام طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی متناسب با سلیقه و بودجه شما است.

هزینه‌های مرتبط با طراحی غرفه نمایشگاهی در شیراز بالاست، اما این سرمایه‌گذاری به عنوان یک کار مؤثر در توسعه تجاری و اعتمادسازی به حساب می‌آید.

طراحی غرفه نمایشگاهی در شیراز

اهمیت طراحی غرفه در شیراز

شیراز، یکی از مهم‌ترین شهرهای نمایشگاهی در ایران است. سالانه نمایشگاه‌های متعددی در شیراز برگزار می‌شود که شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی از سراسر ایران و جهان در آنها شرکت می‌کنند. بنابراین، طراحی غرفه نمایشگاهی در شیراز، اهمیت زیادی دارد.

غرفه نمایشگاهی به عنوان یک وسیله ارتباطی کلیدی در جلب توجه مخاطبان تجاری و جلب مشتریان با توجه به نمایش کالاهای منحصر به فرد و محصولات شرکت در محیط نمایشگاه، نقشی بسیار مهم دارد. غرفه نمایشگاهی به عنوان نمایانگر برند شما عمل می‌کند و توانایی جلب توجه و ایجاد ارتباط مستقیم با بازدیدکنندگان را دارد.

غرفه نمایشگاهی محیطی است که به عنوان جایگاه نمایش نوآوری، خلاقیت، تکنولوژی و فناوری جدید، و همچنین مسابقه و رقابت برای نمایش محصولات یا خدمات، تعریف می‌شود. بنابراین، طراحی غرفه نمایشگاهی باید نه تنها نوع فعالیت شرکت به بهترین شکل نمایش داده شود، بلکه برای مخاطبان جذاب باشد.

در محیط شلوغ نمایشگاه، غرفه نمایشگاهی باید بتواند با توجه به محدودیت زمان بازدیدکنندگان از غرفه نمایشگاهی (معمولاً ۵ الی ۲۰ دقیقه)،طراحی باید به گونه ای باشد که پیام و مشخصات شرکت شما را به بازدیدکنندگان انتقال دهد و برند شما در ذهن آن ها ثبت شود.

پیشرو پیشگام می تواند به شما تضمین دهد که غرفه نمایشگاهی برای شما طراحی می کند تا بازدیدکنندگان از هرجایی در نمایشگاه متوجه غرفه شما شوند و به خوبی نماد برند و شرکت شما باشد.

نمایشگاه شیراز

مراکز نمایشگاهی شیراز

شیراز، یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران از نظر اقتصادی و فرهنگی، یکی از قطب‌های مهم نمایشگاهی ایران نیز محسوب می‌شود. سالانه نمایشگاه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف در شیراز برگزار می‌شود که شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی از سراسر ایران و جهان در آنها شرکت می‌کنند.

در شیراز، چندین مرکز نمایشگاهی وجود دارد که میزبان نمایشگاه‌های مختلف هستند. از جمله این مراکز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمایشگاه بین المللی شیراز

مجموعه نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس، بزرگ‌ترین مرکز نمایشگاهی در شیراز و یکی از بزرگ‌ترین مراکز نمایشگاهی در ایران است. این مجموعه در سال 1374 در شمال غرب شیراز افتتاح شد و دارای فضایی بالغ بر 760000 متر مربع است.

این مجموعه شامل 10 سالن نمایشگاهی با مساحت‌های مختلف، یک سالن سمینار و کنفرانس، یک سالن آمفی‌تئاتر، یک سالن ورزشی، و یک پارکینگ با ظرفیت 2000 خودرو است این مجموعه میزبان نمایشگاه‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری، و فناوری است.

مجتمع نمایشگاهی حافظ

مجتمع نمایشگاهی حافظ، یکی دیگر از مراکز نمایشگاهی مهم در شیراز است. این مجتمع در سال 1380 در مرکز شیراز افتتاح شد و دارای فضایی بالغ بر 15000 متر مربع است.

این مجتمع شامل 3 سالن نمایشگاهی با مساحت‌های مختلف و یک سالن آمفی‌تئاتر است.این مجتمع میزبان نمایشگاه‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف از جمله صنایع دستی، هنر، و فرهنگ است.

مجتمع نمایشگاهی گلستان

مجتمع نمایشگاهی گلستان، یک مرکز نمایشگاهی کوچک‌تر در شیراز است. این مجتمع در سال 1384 در شمال شیراز افتتاح شد و دارای فضایی بالغ بر 6000 متر مربع است. این مجتمع میزبان نمایشگاه‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف از جمله محصولات غذایی، پوشاک، و لوازم خانگی است.

طراحی غرفه در شیراز

مراحل طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی، فرآیندی پیچیده و چند مرحله‌ای است که باید با دقت و برنامه‌ریزی انجام شود. در این فرآیند، باید عوامل مختلفی از جمله اهداف شرکت، مخاطبان هدف، موضوع نمایشگاه، فضای نمایشگاه، و بودجه شرکت در نظر گرفته شود.

مراحل طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی معمولاً شامل موارد زیر است:

برنامه‌ریزی قبل از طراحی

در این مرحله، باید اهداف شرکت، مخاطبان هدف، موضوع نمایشگاه، فضای نمایشگاه، و بودجه شرکت تعیین شود. این اطلاعات به شرکت کمک می‌کند تا یک طرح کلی برای طراحی غرفه نمایشگاهی خود ایجاد کند.

طراحی اولیه

در این مرحله، طرح کلی غرفه نمایشگاهی با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده در مرحله قبل، به طور دقیق‌تر طراحی می‌شود. در این مرحله، باید موارد زیر در نظر گرفته شود:

 • ابعاد و شکل غرفه نمایشگاهی
 • طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی
 • تجهیزات و ملزومات غرفه نمایشگاهی

طراحی نهایی

در این مرحله، طرح اولیه غرفه نمایشگاهی با توجه به نظر کسب و کارها و مطابق با سلیقه شخصی آنان، اصلاح و تکمیل می‌شود. در این مرحله، باید موارد زیر در نظر گرفته شود:

 • رنگ‌بندی و نورپردازی غرفه نمایشگاهی
 • استفاده از عناصر بصری جذاب
 • استفاده از فناوری‌های نوین

طراحی غرفه نمایشگاه

تبلیغات و بازاریابی

استفاده از تبلیغات و بازاریابی مانند طراحی، انتخاب مواد چاپ، چاپ، و آماده‌سازی مواد برای نمایش در رویدادها مانند نمایشگاه یا غرفه است. این شامل ایجاد ایده، انتخاب مواد چاپی، چاپ با کیفیت، آماده‌سازی محتوا، تهیه نمونه‌های چاپی، بسته‌بندی، حمل، و

آماده‌سازی برای نمایش در محل موردنظر می‌شود. این فرآیند به منظور جذب توجه، ارتباط با مخاطبان، و ارتقاء هویت برند انجام می‌شود.

این مراحل تنها یک راهنمای کلی برای طراحی و ساخت غر

فه نمایشگاهی هستند و بسته به نوع فعالیت، اندازه غرفه، هدف‌ها و سبک شرکت، ممکن است تغییر کنند.

ساخت غرفه نمایشگاهی در شیراز

در این مرحله، غرفه نمایشگاهی ساخته می‌شود. در این مرحله، باید موارد زیر در نظر گرفته شود:

 • استفاده از مواد و مصالح باکیفیت
 • اجرای دقیق طرح غرفه نمایشگاهی

نصب و راه اندازی غرفه نمایشگاهی

در این مرحله، غرفه نمایشگاهی در محل نمایشگاه نصب می‌

شود. در این مرحله، باید موارد زیر در نظر گرفته شود:

 • رعایت ایمنی در نصب غرفه نمایشگاهی
 • آماده‌سازی غرفه نمایشگاهی برای بهره‌برداری

نکاتی برای غرفه سازی در شیراز

 • قبل از شرکت در نمایشگاه، تحقیقات لازم را انجام دهید. قبل از هر چیز، باید فضایی که در آن نمایشگاه برگزار می‌شود را بررسی کنید و مطمئن شوید که طراحی غرفه شما متناسب با متراژ غرفه و قوانین نمایشگاه باشد.
 • طراحی جذاب و منحصر به فرد داشته باشید. برای درخشیدن در نمایشگاه شیراز، می توانید از طراجی غرفه منحصر به فرد و جذاب استفاده کنید، برای این کار می توانید از رنگ‌های جذاب، هدایای تبلیغاتی ، بنرها و نورپردازی استفاده کنید.
 • چیدمان محصولات خود را به درستی انجام دهید. چیدمان دقیق محصولات، نمونه‌ها و اطلاعات برای بازدیدکنندگان اهمیت زیادی دارد. اطمینان حاصل کنید که محصولات به خوبی نمایش داده شده و فضایی برای ارتباط بازدیدکننده با شما فراهم است.
 • تبلیغات و بازاریابی را فراموش نکنید! قبل، حین، و بعد از نمایشگاه، باید برنامه تبلیغاتی و بازاریابی داشته باشید. از روش‌های مختلف مانند تبلیغات اینترنتی (سوشیال مدیاها) ، ارتباط با مشتریان قدیمی و جدید و فعالیت‌های تبلیغاتی دیگر برای جلب توجه به غرفه خود استفاده کنید.

این موارد تنها چند مورد از نکاتی است که باید هنگام طراحی غرفه در شیراز در نظر گرفت. همچنین مهم است که با شرکت‌های غرفه سازی حرفه‌ای و با تجربه همکاری کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

ساخت غرفه در شیراز

کلام آخر

اگر می خواهید خود را هرچه بیشتر به افراد مختلف معرفی کنید، طراحی غرفه در شیراز، فرصتی عالی برای نمایش و شناساندن برند خود به دیگران است. این امر می تواند به شما برای رسیدن به اهداف خود، از جمله معرفی محصولات یا خدمات، بازاریابی، ایجاد روابط تجاری و افزایش آگاهی از برند، کمک کند.

شرکت پیشرو پیشگام یکی از پیشتازان در زمینه غرفه سازی است. این شرکت با سابقه‌ای بیش از دو دهه در ارائه خدمات غرفه سازی با کیفیت و حرفه‌ای، به عنوان یکی از غرفه سازی های برتر در صنعت نمایشگاه‌ها شناخته می‌شود.

تیم متخصص و خلاق شرکت پیشرو پیشگام، همواره به دنبال ارائه طراحی‌های مدرن و جذاب برای غرفه‌هاست. این شرکت با توجه به نیازهای مختلف مشتریان، از طراحی‌های خلاقانه و سازه‌های با کیفیت بالا برای ساخت غرفه‌هایی استفاده می‌کند که مشتریانشان را به خود جذب می‌کند. در شرکت پیشرو پیشگام، اصلی‌ترین اهداف ارائه خدماتی با کیفیت برتر و رضایت مشتریان است.

اگر شما هم به دنبال یک غرفه منحصر به فرد، با کیفیت و جذاب برای نمایشگاه‌ شیراز هستید، به شرکت پیشرو پیشگام مراجعه کنید. این شرکت با تیمی مجرب و خلاق، آماده است تا نیازهای شما را به بهترین شکل ممکن برطرف کند و به شما یک غرفه خاص و جذاب برای نمایشگاه‌های آتیتان ارائه دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شرکت پیشرو پیشگام تماس بگیرید.

[/vc_column_text]
برای مشاهده نمونه کارهای ما می توانید از صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید
[/vc_column][/vc_row]

غرفه سازی نمایشگاه در شیراز توسط شرکت‌های متخصص در این زمینه انجام می‌شود، که از تجربه و تخصص خود برای طراحی و ساخت غرفه‌های نمایشگاهی با کیفیت و جذاب استفاده می‌کنند.

شیراز، شهرک گلسـتان، بلوار علامه دهخدا، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فـارس

ساعت کار نمایشگاه بین المللی شیراز بسته به نمایشگاهی که برگزار می شود متفاوت است اما به طور متوسط از ساعت 16 الی 21 است.

برای دانستن اخبار و تقویم نمایشگاه گلستان شیراز می توانید به سایت رسمی نمایشگاه مراجعه کنید یا می توانید به بخش اخبار ما مراجعه کنید و آخرین و بروزترین اخبار را دریافت کنید.

قیمت بلیط نمایشگاه های مختلف باهم متفاوت است اما به طور متوسط بین 10000 الی 30000 تومان است.

Related Posts

شبکه های اجتماعی ما:
Instagram
LinkedIn
WhatsApp
YouTube

6 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • نمایشگاه بین المللی شیراز، میشه همون نمایشگاه شهرک گلستان؟

  پاسخ
 • شما طراحی غرفه در شیراز هم انجام می دید؟ مگه شرکت غرفه سازی پیشرو پیشگام در تهران نیست؟

  پاسخ
  • سلام.
   بله دفتر مرکز پیشرو پیشگام واقع در تهران است، اما ما خدمات خود را در تمام شهرها ارائه می دهیم.
   می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما درباره طراجی غرفه نمایشگاهی به شما کمک کنند.

   پاسخ
 • ممنون بابت توضیحات کامل.
  از کجا می تونم قیمت غرفه سازی شما رو بدونم؟

  پاسخ
 • هانا مرادی
  ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ ۱۶:۰۱

  چطور میتونم برای طراحی غرفه نمایشگاهی در شیراز با شرکت پیشرو پیشگام جلسه داشته باشم. باتشکر هانا مرادی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید