چگونه با طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران، معروف شویم؟

folder_openوبلاگ
comment5 دیدگاه
طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران

از طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران غافل نشوید!

تهران به‌عنوان پایتخت ایران، یکی از شهرهایی است که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نمایشگاه‌ها در آن برگزار می‌شود. به همین دلیل شرکت در نمایشگاه‌های تهران یکی از بهترین کارهایی است که هر کسب‌وکاری برای موفقیت و شناساندن خود به دیگران می‌تواند انجام دهد.

برای شرکت در نمایشگاه تهران، شما نیاز به یک غرفه نمایشگاهی دارید، تا به‌وسیله آن بتوانید شرکت و برند خود را به دیگران نشان دهید. پیشرو پیشگام به‌عنوان شرکت غرفه‌سازی که سال‌های زیادی است در این زمینه فعالیت دارد، می‌خواهد نکاتی به شما برای طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران، بگوید. پس این مقاله را مطالعه کنید. تنها 3 دقیقه وقت شما را می‌گیرد.

اهمیت طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران

همان‌طور که به طور مختصر در ابتدای مقاله اشاره کردیم، نمایشگاه‌های تهران یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای نمایشگاهی هستند که هر کسب‌وکاری دوست دارد یکبار هم که شده در آن‌ها شرکت کند.

اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، این است که طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران کاری بسیار حساس و مهم است. زیرا، اکثر کسب‌وکارها در این نمایشگاه‌ها شرکت می‌کنند، به همین دلیل شما باید کاری کنید که در میان انبوه غرفه‌هایی که در نمایشگاه حضور دارند، دیده شوید تا به هدف خود از شرکت در نمایشگاه برسید.

برای داشتن غرفه نمایشگاهی خلاقانه و جذاب، باید ابتدا بدانید هدف از داشتن غرفه نمایشگاهی چیست و اصلاً غرفه نمایشگاهی چیست؟

غرفه نمایشگاهی، فضایی است که شرکت‌ها و کسب‌وکارها برای معرفی محصولات، خدمات و برند خود در نمایشگاه‌ها استفاده می‌کنند. غرفه نمایشگاهی می‌تواند به دو صورت پیش‌ساخته و سفارشی ساخته شود که شما  هنگام ثبت‌نام در نمایشگاه نوع غرفه خود را اعلام کنید.

غرفه نمایشگاهی به شما کمک می‌کند تا کسب‌وکار و برند خود را به بازدیدکنندگان نمایشگاه معرفی کنید و با داشتن طراحی جذاب، آنان را به بازدید از غرفه خود ترغیب کنید. پس شما با طراحی غرفه نمایشگاهی حرفه‌ای در تهران، می‌توانید باتوجه‌به تعداد زیاد شرکت‌کنندگان، غرفه نمایشگاهی خود را متمایز از آنان کنید.

برای طراحی غرفه نمایشگاهی باید مراحلی را طی کنید تا بتوانید به بهترین نتیجه برسید. این مراحل به شرح زیر هستند:

نمونه طراحی غرفه نمایشگاهی

برنامه‌ریزی قبل از طراحی غرفه در تهران

داشتن یک برنامه دقیق و مناسب، قبل از شروع به طراحی غرفه نمایشگاهی، اهمیت بسیار زیادی دارد. هنگام برنامه‌ریزی باید به بازار هدف، اهداف، بودجه‌بندی و جایگاه غرفه نمایشگاهی خود توجه کرد.

 • تحلیل بازار هدف: در این مرحله، باید نیازهای بازار هدف خود را شناسایی کنید و بر اساس آن، اهداف حضور خود در نمایشگاه را تعیین کنید.
 • تعیین اهداف: اهداف حضور در نمایشگاه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
  • معرفی محصولات جدید
  • افزایش آگاهی از برند
  • تولید سرنخ‌های تجاری
  • فروش محصولات یا خدمات
 • بودجه‌بندی: یکی از مهم‌ترین کارهایی که قبل از اینکه تصمیم به حضور در نمایشگاه تهران بگیرید، این است که بررسی کنید که بودجه کافی برای شرکت در نمایشگاه و هزینه‌های مرتبط با آن‌ها را دارید یا خیر و اگر دارید سقف بودجه شما چقدر است. بعد از مشخص‌کردن این موضوع می‌توانید به سراغ طراحی غرفه متناسب با بودجه خود بروید.
 • جایگاه غرفه نمایشگاهی: یکی از عواملی که بر روی طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران تأثیر می‌گذارد، جایگاه غرفه نمایشگاهی است. جایگاه غرفه در سالن‌های نمایشگاه می‌تواند متفاوت باشد، می‌تواند غرفه شما در کناره‌های سالن باشد که در این صورت به این مدل غرفه‌ها، غرفه‌های ردیفی یا خطی می‌گویند. اگر بتوانید، هرچه سریع‌تر غرفه نمایشگاهی خود را رزرو کنید، می‌توانید جایگاه خود را در یک نقطه استراتژیک و پرتردد قرار دهید، این صورت احتمال جذب بازدیدکنندگان برای شما بسیار بیشتر خواهد بود.

ساخت غرفه نمایشگاهی

عوامل مؤثر در طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است. در طراحی غرفه باید به عواملی چون رنگ‌ غرفه و نورپردازی اصولی توجه کرد.

 • رنگ‌ غرفه نمایشگاهی: رنگ‌ها می‌توانند تأثیر زیادی بر احساسات و رفتار بازدیدکنندگان داشته باشند؛ بنابراین، انتخاب رنگ‌ مناسب برای غرفه نمایشگاهی در تهران اهمیت زیادی دارد، همچنین به این موضوع توجه کنید که رنگی که برای تم غرفه نمایشگاهی خود انتخاب می‌کنید، مناسب کسب‌وکار و محصولات و خدمات شما باشد و بتواند به‌خوبی هویت برند شما را نشان دهد. اگر بخواهیم نصیحت کوچکی به شما به‌عنوان شرکت غرفه‌سازی که تجربه کار زیادی داریم، به شما می‌گوییم که از تأثیر رنگ‌های قرمز، مشکی، نارنجی و زرد غافل نشوید.
 • نورپردازی مناسب: با نورپردازی اصولی و درست، شما می‌تواند غرفه خود و محصولات یا خدمات خود را به بهترین نحو به نمایش بگذارید. اگر نورپردازی غرفه نمایشگاهی اصولی نباشد، نمی‌تواند طراحی غرفه و محصولات شما را به‌خوبی نشان دهد و باعث دورشدن بازدیدکنندگان از غرفه شما می‌شوند. پس از اهمیت نورپردازی غافل نشوید.

تجهیزات در غرفه‌سازی تهران

برای غرفه‌سازی در تهران، نیاز به تجهیزات و ملزومات مناسب است. صندلی‌ها، استندها، میزها، بنرها، نورپردازی، سیستم صوتی، و لوازم دکوراسیون از جمله اقلامی هستند که می‌توانند در غرفه نمایشگاهی شما مورداستفاده قرار بگیرند. حتماً قبل از انتخاب تجهیزات خود، به محدودیت‌های فضایی و مالی خود توجه کنید.

 • صندلی‌ و مبلمان: نمایشگاه‌ها رویدادهای شلوغی هستند، به همین دلیل شما با قراردادن صندلی و مبلمان، می‌تواند مکانی مناسب برای استراحت بازدیدکنندگان خود و همچنین برای برقراری ارتباط و صحبت با آنان فراهم کنید.
 • استندها:  از استندها برای نمایش محصولات و خدمات استفاده می‌شود و برای هر غرفه نمایشگاهی در تهران الزامی است.
 • میزها: شما می‌توانید کاتالوگ‌ها و بروشورهای تبلیغاتی خود و همچنین هدایای تبلیغاتی خود را بر روی میزهایی که در غرفه خود قرار داده‌اید، بگذارید.
 • بنرها: از بنرها برای تبلیغات محصولات، خدمات و برند کسب‌وکار در غرفه نمایشگاهی استفاده می‌شود.
 • نورپردازی: انواع لامپ‌ها و چراغ‌ها وجود دارند که شما برای داشتن نورپردازی مناسب در نمایشگاه تهران باید با آن‌ها آشنا باشید تا بتوانید از بهترین مدل مناسب برای خود استفاده کنید.

تجهیزات غرفه سازی در تهرانتجهیزات غرفه سازی در تهرانتجهیزات غرفه سازی در تهرانتجهیزات غرفه سازی در تهران

شما برای تأمین تجهیزات غرفه‌سازی در تهران دوراه دارید. خرید یا اجاره.

اینکه تصمیم به خرید یا خرید تجهیزات نمایشگاهی بگیرید، یک تصمیم شخصی است که باید متناسب با بودجه و اهداف شما انجام شود. اگر سالانه در نمایشگاه‌های زیادی شرکت می‌کنید و فضای کافی برای نگهداری تجهیزات را دارید، خرید تجهیزات نمایشگاهی گزینه مناسبی برای شما است.

اما اگر در نمایشگاه‌های کمی شرکت می‌کنید یا بودجه کمی دارید یا تنوع‌طلب هستید و دوست دارید هر بار در نمایشگاه به‌صورت متفاوتی ظاهر شوید، اجاره تجهیزات نمایشگاهی یک گزینه عالی برای شما است.

شرکت پیشرو پیشگام به شما خدمات اجاره تجهیزات غرفه نمایشگاهی نیز ارائه می‌دهد. شما می‌تواند با تماس با کارشناسان ما از آن‌ها مشاوره رایگان دریافت کنید و درباره شرایط اجاره تجهیزات غرفه نمایشگاهی بدانید.

تجهیزات نمایشگاهی

6  نکته طلایی در طراحی غرفه در تهران

در اینجا، چند نکته برای طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران ارائه شده است:

 • از طراحی‌های تکراری و کلیشه‌ای دوری کنید.
 • از پرسنل ماهر و متخصص در نمایشگاه خود استفاده کنید.
 • اهمیت بازاریابی و تبلیغات را فراموش نکنید! به‌خصوص از طریق شبکه‌های مجازی.
 • از رنگ‌ها و نورپردازی مناسب استفاده کنید.
 • از آخرین و مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها استفاده کنید.

ساخت غرفه نمایشگاهی در تهران

کلام آخر

از آن جایی که نمایشگاه‌های تهران یکی از شلوغ‌ترین رویدادها است، هنگام طراحی غرفه نمایشگاهی در تهران باید بسیار بادقت و حساس پیش رفت. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که کارهای شما به‌درستی پیش می‌رود، همکاری با شرکت‌های غرفه‌سازی است.

شرکت‌های غرفه‌سازی خدمات متنوعی از طراحی تا اجرا غرفه شما را ارائه می‌دهند. شرکت پیشرو پیشگام با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه، به شما خدماتی همچون طراحی اولیه سه بعدی غرفه نمایشگاهی، طراحی حرفه‌ای و خلاقانه غرفه، ساخت اصولی غرفه با بهترین مواد و متریال، اجاره تجهیزات غرفه نمایشگاهی، راه اندازی و نصب سریع غرفه و تمام این خدمات با کمترین قیمت در بازار را ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید برای مشاهده قیمت غرفه‌سازی ما از محاسبه‌گر آنلاین ما استفاده کنید یا برای دریافت سریع‌ترین و دقیق‌ترین پاسخ از مشاوره رایگان پیشرو پیشگام استفاده کنید.

Related Posts

شبکه های اجتماعی ما:
Instagram
LinkedIn
WhatsApp
YouTube

5 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • فرزاد رهبری
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ ۱۴:۳۸

  غرفه نمایشگاهی ساده هم می تونید طراحی کنید؟
  من دوست دارم غرفه ام ساده باشه.

  پاسخ
  • البته. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا غرفه ای که به سلیقه ی شما نزدیک تر است طراحی کنیم.
   می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آنان به طور رایگان کمک بگیرید.

   پاسخ
 • طراحی غرفه واقعا مهمه.

  پاسخ
 • من شرکت تجهیزات ساختمانی دارم، چه طراحی غرفه نمایشگاهی برای من مناسبه؟

  پاسخ
  • شما می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و آن ها به شما کمک می کنند که متناسب با برند خود و سلیقه شخصی اتان طراحی غرفه دلخواه خود با ارزان ترین قیمت داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید