شرکت در نمایشگاه های خارجی: راهکاری برای پیشرفت بیشتر

folder_openوبلاگ
commentبدون دیدگاه
شرکت در نمایشگاه های خارجی

نمایشگاه های خارج از کشور

یکی از بهترین راه ها برای معرفی کسب و کار خود در سطح بین المللی و جهانی، شرکت در نمایشگاه های خارجی است. با حضور در این نمایشگاه ها فرصتی به شما داده می شود که محصولات و خدمات خود را به تمام دنیا معرفی کنید و فروش خوبی نیز داشته باشید.

غرفه سازی در نمایشگاه‌ های خارج از کشور تصمیم سختی برای کسب و کارها است. ما در این مقاله مزایا و معایب ساخت غرفه در خارج از کشور را بیان کردیم تا با کمک این مطالب بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

مزایای غرفه سازی در نمایشگاه‌ های خارجی

هر ساله نمایشگاه های خارجی بسیاری در سراسر جهان برگزار می‌شود. حضور در این نمایشگاه‌ها می‌تواند برای کسب و کارها به عنوان یک فرصت بازاریابی و تبلیغات جهانی محسوب شود. در ادامه به برخی از مزایای این حضور اشاره می‌شود:

نمایشگاه های بین المللی

گسترش بازار و جلب مشتریان جدید

حضور در نمایشگاه‌ های خارجی فرصت مناسبی برای تبلیغات جهانی و ارتباط با مشتریان بین‌المللی است. این نمایشگاه‌ها امکان آشنایی با نیازها و تقاضاهای بازارهای جدید را فراهم می‌کنند.

افزایش شناخت برند

حضور در نمایشگاه‌ های خارجی به شما این امکان را می‌دهد که برند خود را در مقابل جمعیت جهانی معرفی کنید و شناخت بین‌المللی خود را افزایش دهید و همچنین این رویدادها به شما فرصت ارتباط با رسانه‌های بین‌المللی را می‌دهد و در اثر آن، گزارش‌ها و پوشش‌های مثبتی از کسب و کار شما منتشر می‌شود.

جذب سرمایه

حضور در نمایشگاه‌ های خارج از کشور می‌تواند برای جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی و افزایش احتمال همکاری‌های مالی مؤثر باشد.

آشنایی با فناوری‌ها و راهکار‌های نوین

حضور در چنین محیطی به شما اجازه می‌دهد تا از رقبای خود و وضعیت بازار مطلع شوید و از آخرین روندها و تغییرات بازار بهره‌مند شوید. نمایشگاه‌ های خارجی مکانی مناسب برای آشنایی با فناوری‌ها و راهکارهای نوین در صنعت مرتبط با شما هستند.

آموزش و تعلیمات

اکثر نمایشگاه‌ های بین‌ المللی به کارگاه‌ها و سخنرانی‌های آموزشی همراه هستند که شما می‌توانید از این فرصت برای یادگیری اطلاعات جدید و به‌روزرسانی نمایید.

شرکت در کنفرانس ها

برقراری ارتباطات بین‌المللی

نمایشگاه‌ها فرصت خوبی برای برقراری ارتباط با شرکت‌ها، مشتریان و همکاران بین‌المللی هستند که می‌تواند به شما در ایجاد همکاری‌های جدید کمک کند و همچنین می‌توانید در مذاکرات تجاری نمایندگان از کشورهای مختلف شرکت کنید و توانمندی خود را در این زمینه تقویت کنید.

تجربیات بین‌المللی به شما کمک می‌کنند تا به یک شرکت چند‌فرهنگی تبدیل شده و با چالش‌ها و فرصت‌های متنوعی مواجه شوید.

معایب شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور

شرکت در نمایشگاه‌ های خارجی با همه فرصت‌ها و مزایایی که ارائه می‌دهد، ممکن است همراه با برخی معایب نیز باشد. در زیر به برخی از معایب شرکت در نمایشگاه‌های خارجی اشاره می‌شود:

 • هزینه‌های بالا: شرکت در نمایشگاه‌ های خارجی هزینه‌های بسیار بالایی را دربر دارد، از جمله هزینه‌های حمل و نقل، اقامت، غذا، غرفه و غیره. این مسئله ممکن است برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط مشکلات مالی ایجاد کند.
 • زمان‌بر بودن: شرکت در نمایشگاه‌ های بین المللی ممکن است زمان‌بر باشد، به ویژه اگر به دوره‌های زمانی کوتاهی محدود باشد. این ممکن است با فرآیند تدارکات، سفر، و برگزاری نمایشگاه مرتبط باشد.
 • پیچیدگی‌های فرهنگی: تفاوت‌های فرهنگی و زبانی می‌توانند باعث ایجاد مشکلات و سوءتفاهم در ارتباط با بازارهای مختلف شوند. نبود توجه به این جنبه می‌تواند به از دست دادن فرصت‌های تجاری منجر شود.
 • رقابت شدید: نمایشگاه‌ های خارج از کشور ممکن است محلی برای رقابت شدید با سایر کسب‌وکارها و شرکت‌ها باشند. برخی اوقات، ممکن است در میان تعداد زیاد شرکت‌کنندگان، کسب‌وکار شما معرفی نشود.
 • مسائل وابسته به سیاست: تحولات سیاسی، اقتصادی یا اجتماعی در کشور میزبان ممکن است بر تجارت شما تأثیرگذار باشد. تغییرات در سیاست‌ها، تعرفه‌ها، و مقررات ممکن است به تجارت شما آسیب بزند.
 • مشکلات سفر: مشکلات مربوط به سفر ممکن است شامل مسائل ویزا، ساعات طولانی پرواز، و خستگی مرتبط با سفر بین‌المللی باشد.

چگونه برای شرکت در نمایشگاه‌ های خارجی برنامه ریزی کنیم؟

شرکت در نمایشگاه‌های خارجی می‌تواند یک فرصت عالی برای ارتقاء کسب و کار شما و ایجاد تعامل با بازارهای بین‌المللی باشد. در ادامه، مراحل کلی شرکت در نمایشگاه‌ های خارج از کشور را بررسی می‌کنیم:

تحقیقات اولیه کردن

تحقیقات اولیه

 •   انتخاب نمایشگاه: تحقیق و انتخاب نمایشگاه‌هایی که با صنعت و محصولات شما هماهنگ است، امکان دیده شدن بیشتر و ارتباط بیشتر با مخاطبان مورد نظر را فراهم می‌کند.
 • ارزیابی هزینه‌ها: بررسی هزینه‌های مرتبط با شرکت در نمایشگاه شامل هزینه‌های حضور، نمایشگاهی، سفر و اقامت.

ثبت نام

پس از انتخاب نمایشگاه، باید درخواست شرکت خود را ثبت کنید و هر گونه اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید. در این مرحله توجه کنید که همه مستندات مربوط به شرکت شما از جمله اسناد تجاری، گواهینامه‌ها و مدارک صادرات آماده و به‌روز هستند.

طراحی غرفه

 • ایجاد غرفه جذاب: غرفه شما باید توجه بازدیدکنندگان را جلب کند. از طراحان حرفه‌ای استفاده کنید تا ظاهری منحصر به فرد و حرفه‌ای داشته باشید. توجه داشته باشید که طراحی غرفه‌ی شما با سلیقه و فرهنگ بازار مخاطب شما مطابقت داشته باشد.
استفاده از تبلیغات

تهیه کاتالوگ‌ها و مواد تبلیغاتی به زبان‌های مختلف که اطلاعات کاملی از محصولات و خدمات شما را ارائه دهند، ضروری است.

فعالیت‌های تبلیغاتی پیش‌از نمایشگاه

از طریق رسانه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و وب‌سایت خود به بازدیدکنندگان نمایشگاه اطلاعات بدهید و آن‌ها را به بازدید از غرفه‌ی شما جذب کنید.

طراحی غرفه نمایشگاه بین المللی

آموزش تیم

تیم شما باید مسلط به زمان محلی کشور مقصد یا تسلط کامل به زبان بین المللی انگلیسی باشد تا بتواند با مشتریان بین‌المللی ارتباط برقرار کند و به سئوالات آنان پاسخ دهد و همجنین بتواند محصولات و خدمات برند شما را به خوبی معرفی کند. .

ثبت اطلاعات تماس

اطمینان حاصل کنید که از بازدیدکنندگان نام و اطلاعات تماس آن‌ها را جمع آوری کرده‌اید تا بتوانید پس از نمایشگاه با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

آیا برای شرکت در نمایشگاه‌ های خارجی ویزا مخصوص می‌دهند؟

ویزای تجاری

انواع مختلفی از ویزا براساس هدف سفر وجود دارد که می توان به ویزای تحصیلی، گردشگری، تجاری و کاری اشاره کرد.

ویزای نمایشگاهی جزو ویزاهای تجاری هستند که برای متقاضیان شرکت در نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و همایش ها صادر می شود. برای دریافت این ویزا باید شرایطی داشت که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

 • داشتن دعوت نامه‌ی رسمی از نمایشگاه و بلیط شرکت در نمایشگاه
 • داشتن یک معرفی نامه برای سفارت کشور مقصد از سمت برگزارکننده‌ی رویدادی که در آن می‌خواهید شرکت کنید
 • مدرک تحصیلی یا شغلی و یا وضعیت شغلی شما باید ثابت کند که حیطه ی فعالیت شما مطابق با موضوع نمایشگاه یا رویدادی است که می‌خواهید در آن شرکت کنید.

برای اطلاع از آخرین نمایشگاه های خارجی و کسب اطلاعات درباره نمایشگاه ها می توانید به بخش اخبار مراجعه کنید.

دانلود PDF مقاله

لوگو PDF برای مقالات

برای اطلاع از نمایشگاه های خارج از کشور می توانید به سایت معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه مراجعه کنید. در این سایت به نمایشگاه های هر کشور به صورت مجزا پرداخته است.

شرکت در نمایشگاه های خارج از کشور یک سری هزینه های ثابت مانند هزینه رفت و آمد، اقامت، خوراک و حمل و نقل تجهیزات نمایشگاه دارد. که این هزینه ها بسته به کشور مقصد و واحد پول آن کشور متفاوت است.

برای شرکت در نمایشگاه باید حتما چک لیستی از اقدامات لازم برای حضور در نمایشگاه داشته باشید. بسیاری از موارد چک لیست نمایشگاه داخلی و خارجی یکسان است. با مطالعه این مقاله می توانید چک لیستی مناسب تهیه کنید.

هزینه غرفه سازی در نمایشگاه بین المللی بسته به شرکت غرفه سازی که انتخاب می کنید دارد. هر شرکت متناسب با خدمات و امکاناتی که به شما ارائه می دهند، قیمت های متغیری دارند. برای اطلاع از هزینه غرفه سازی پیشروپیشگام با ما تماس بگیرید.

Related Posts

شبکه های اجتماعی ما:
Instagram
LinkedIn
WhatsApp
YouTube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید