10 ایده تضمینی برای جذب بازدیدکنندگان

folder_openوبلاگ
commentبدون دیدگاه
تعامل در نمایشگاه

شما می‌توانید غرفه نمایشگاهی خود را با انجام اقداماتی بهبود بخشید:

نمایشگاه‌ها یا نمایشگاه‌های بین المللی یکی از قدرتمندترین و کارآمدترین راه‌ها برای تبلیغ نام شرکت شما در بازار هستند. نمایشگاه‌ها به عنوان یک ابزار بازاریابی عالی عمل می‌کنند و تنها زمانی می توانید موفق شوید که یک طراحی غرفه نمایشگاهی عالی در تهران داشته باشید.

طراحی غرفه نمایشگاهی یک جنبه بصری نمایشگاه است. اگر طراحی غرفه شما به اندازه‌ی کافی خوب نباشد، بازدیدکنندگان به غرفه شما جذب نمی شوند. علاوه بر این، شما نمی‌توانید میزان بازدید مورد انتظار خود را در نمایشگاه تهران بدست آورید. می‌توان گفت که اگر برند یک داستان است، ساخت غرفه نمایشگاهی، داستان‌گویی آن است. شما باید بر روی هر دو کار کنید تا به اهداف نمایشگاهی خود را برسید.

تنها یک غرفه ساز حرفه ای و باتجربه در طراحی غرفه نمایشگاهی می تواند یک طراحی ایده آل و خلاقانه برای نمایشگاه پیش روی شما درست کند. بنابراین، اگر می خواهید در نمایشگاه از بهترین ها باشید و توجه همه بازدیدکنندگان را به خود جلب کنید، باید با یک شرکت غرفه سازی حرفه ای در تهران تماس بگیرید.

اگر چه یک غرفه ساز مسئول ساخت غرفه نمایشگاهی دلخواه شما است، اما شما می توانید با اطلاع از یک سری نکات غرفه نمایشگاهی خود را بهبود ببخشید و هنگام صحبت با شرکت های غرفه سازی این نکات را از آنان بخواهید:

غرفه شما در سالن نمایشگاه در کجا قرار دارد؟

هنگامی که در نمایشگاهی شرکت می کنید، موقعیت غرفه نمایشگاهی شما بسیار مهم است. سه موقعیت مهم در سالن نمایشگاه ها که غرفه خود را می توانید در آن جا بگیرید عبارتند از: ابتدای سالن، گوشه های سالن و انتهای سالن

  • ابتدای سالن نمایشگاه: شما می توانید غرفه خود را در ابتدای سالن نمایشگاه رزرو کنید، در ابتدای روز، بازدیدکنندگان بسیار باانرژی هستند و شما می توانید از این موضوع استفاده کنید و اولین محصولات یا خدماتی باشید که بازیدکنندگان می بینند و چون با انرژی هستند، توجه آنان بیشتر به شما جذب می شود و زمان بیشتری را در غرفه شما می گذارنند.
  • گوشه سالن نمایشگاه: می توانید غرفه نمایشگاه خود را در گوشه ای قرار دهید، اگر غرفه شما در گوشه سالن نمایشگاه باشد به شما این امکان را می دهد تا افراد بیشتری وارد غرفه شما شوند.
  • انتها سالن نمایشگاه: مکان دیگری که بسیار عالی است در انتهای سالن نمایشگاه است. در اینجا، می‌توانید غرفه ای بزرگ و جالب ارائه دهید و روز شرکت‌کنندگان را خوب به پایان برسانید.

البته حواستان باشد که کار رزرو موقعیت غرفه نمایشگاهی با شما است و بهتر است هرچه زودتر نسبت به رزرو غرفه خود در نمایشگاه پیش رویتان اقدام کنید تا جاهای خوب برداشته نشده اند.

موقعیت غرفه نمایشگاه

از هویت بصری غرفه نمایشگاهی غافل نشوید

اگر می‌خواهید از بین غرفه داران برجسته شوید، باید کاری انجام دهید که با سایر برندهای حاضر در نمایشگاه متفاوت باشد و یکی از بهترین راه ها این است که تم طراحی غرفه نمایشگاهی داشته باشید.

تم طراحی غرفه نمایشگاهی یعنی این که در طراحی و ساخت غرفه خود از ویژگی های برند خود و زمینه ی فعالیت خود ایده بگیرید و متناسب با آن غرفه بسازید. به عنوان مثال، اگر یک کسب و کار فعال در حوزه کمپینگ و کوه نوردی هستید، می توانید یک غرفه که با الهام از طبیعت و فضای کمپینگ است و کفپوش آن از چمن مصنوعی است استفاده کنید تا محصولات و خدمات خود را به نحو موثرتری ارائه دهید.

یک محصول را تارگت کنید

یکی از اشتباهاتی که بیشتر کسب و کارها هنگام شرکت در نمایشگاه های بین المللی انجام می دهند، این است که روی محصولات و خدمات مختلف تمرکز می کنند. با این کار بازدیدکننده گیج می شود و نمی تواند پیام برند شما را واضح دریافت کند.

پس به جای تمرکز بر روی محصولات مختلف، یک محصول را انتخاب کنید که پیام برند شما را نیز به خوبی تعریف کند. طراحی غرفه نمایشگاهی شما در تهران باید بر اساس USP برند شما، یعنی Unique Selling Proposition  ( پیشنهاد فروش منحصر به فرد) انجام شود.

با نورپردازی غرفه خود را به دیگران نشان دهید

اگر غرفه شما تاریک و کم نور باشد، مبهم و افسرده به نظر خواهد رسید و محصولات شما را به خوبی نشان نمی دهد. بنابراین، از چراغ‌هایی استفاده کنید که با پیام شرکت و محصولات سازگار باشند.

می توانید از نورپردازی نقطه‌ای برای تمرکز بر روی محصولات جدید استفاده کنید یا از چراغ‌های LED استفاده کنید که غرفه شما را روشن کنند. همچنین می‌توانید از نورهای محیطی استفاده کنید، آن‌ها ابعاد غرفه شما را افزایش می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا یک محیط مطلوب را ایجاد کنید.

با این حال، به یاد داشته باشید که نور بیش از حد نداشته باشید. شما نیاز به مقدار مناسبی نور دارید تا غرفه خود را به یک غرفه نمایشگاهی جذاب تبدیل کنید.

نورپردازی مناسب

آیا تاثیر رنگ ها را در جذب بازدیدکنندگان می دانید؟

اگر به هردلیل نمی‌خواهید یک تم را در طراحی غرفه نمایشگاهی خود داشته باشید، می توانید غرفه خود را با استفاده از رنگ ها جذاب کنید. رنگ‌های مختلف نماد احساسات مختلف هستند. رنگ زرد نماد از نگرشی خوش‌بین است، در حالی که رنگ آبی قدرت و قابل اعتمادی را نشان می دهد.

با این حال، در اینجا یک چیز وجود دارد؛ شما باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که یا با برند شما سازگار باشند یا بر اساس رنگ‌های لوگویتان باشند. استفاده از رنگ‌های مختلف می‌تواند باعث ابهام در مشتریان شما شود. بنابراین، از رنگ‌هایی استفاده کنید که برند شما را به طور فوری قابل تشخیص کنند.

غرفه نمایشگاه سبز

فضای خالی غرفه هم مهم است!

ممکن است تعجب کنید که چرا باید در غرفه نمایشگاهی خود فضای خالی داشته باشم؟

اگر شما کل فضای غرفه خود را با محصولات و خدمات پر کنید باعث گیج شدن بازدیدکنندگان و شلوغی بیش از حد می شود و نمی تواند به خوبی محصولات شما را نشان دهد. علاوه بر این، فضاهای بسته و شلوغ، فضای کافی برای رفت و آمد و بازدید هر بازدیدکننده فراهم نمی کند، بنابراین، فضای خالی را در غرفه نمایشگاهی خود در نظر بگیرید.

مکان جذاب عکاسی: جذاب برای همه بازدیدکنندگان

این روزها زندگی مردم به گوشی های همراه آن ها وابسته شده است و دوست دارند در هر مکانی که می روند یک عکس خوب بگیرند و آن را در سوشیال مدیا خود به اشتراک بگذارند. شما می توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید و یک مکان عکاسی به غرفه نمایشگاهی خو اضافه کنید.

منظور از مکان عکاسی یک فضای بزرگ نیست، شما می توانید با قرار دادن یک جایگاه جذاب و خلاقانه یا آیینه تزیین شده که پیام برند شما را نیز به خوبی منتقل کند، بازدیدکنندگان را ترغیب کنید تا در این محل عکاسی کنند.

سوشیال مدیا این روزها تاثیر فوق العاده ای در بازاریابی و تبلیغات دارند، شما می توانید از بازدیدکنندگان خود بخواهید که عکسی را که گرفته اند در سوشیال مدیاها بارگذاری کنند و به این طریق افراد بیشتری شما را می بینند. حتی می توانید برای آن ها جوایزی در نظر بگیرید و بگویید هر عکسی بیشتر لایک یا ریپلای را بگیرد، جایزه ای ویژه دارد.

سوشیال مدیا در بازاریابی

فعالیت مداوم در رسانه‌های اجتماعی

پیش تر درباره اهمیت استفاده از رسانه‌های اجتماعی قبل از شروع نمایشگاه صحبت شد، اما باید توجه داشته باشید که فعالیت مداوم در شبکه‌های اجتماعی به قبل از شروع نمایشگاه ختم نمی‌شود، بلکه باید در طول نمایشگاه نیز فعالیت فعال در شبکه و رسانه‌های اجتماعی داشته باشید.

زیرا افراد زمان زیادی را بر روی تلفن همراه و به خصوص شبکه‌های مجازی خود صرف می‌کنند، استفاده از شبکه‌های اجتماعی یک راه موثر برای جلب توجه مخاطبان است.اختصاص یک یا چند نفر از اعضای تیم که مطمئن شوند دنبال‌کنندگان شما اطلاعات منظم و به‌روز را دریافت می‌کنند.

استفاده از تکنولوژی تعاملی

بازدیدکنندگان دوست دارند که با محصولات تعامل و ارتباط مستقیم داشته باشند و به این طریق بهتر درباره مزایای آن مطلع شوند. بنابراین، در نمایشگاه پیش رویتان راهی منحصر به فرد را کشف کنید تا مشتریان شما بتوانند با محصولات شما تعامل داشته باشند.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر بودجه کافی دارید، می توانید از VR یا AR، صفحه های تاچ یا نمونه های محصول استفاده کنید. به این ترتیب می توانید طراحی غرفه نمایشگاه خود را در تهران بهبود دهید و همچنین یک تجربه منحصر به فرد برای بازدیدکنندگان خود ارائه دهید.

تعامل با بازدیدکنندگان

هدایا منحصر به فرد به بازدیدکنندگان منحصر به فرد

اکثر کسب و کارهای حاضر در نمایشگاه خودکار، لیوان، جاکلیدی و… با لوگوی خود را به عنوان هدایا یا جوایز به بازیدکنندگان می دهند. برای اینکه بیشتر در نمایشگاه بدرخشید نیاز است که محصول خلاقانه تری برای هدایای خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال، می توانید کیف های پارچه ای به بازدیدکنندگان خود بدهید. این کیف ها نه تنها در روز نمایشگاه مفید است، بلکه می توانند در روزمره خود نیز از آن ها استفاده کنند.

موارد ذکر شده برخی از روش هایی هستند که می توانید با استفاده از آن ها غرفه نمایشگاه خود را ارتقا دهید.

آیا می‌خواهید ایده‌های بیشتری برای بهبود غرفه نمایشگاهی خود داشته باشید؟

اگر بله، با شرکت غرفه سازی پیشرو پیشگام تماس بگیرید. ما یکی از پیشگامان ارائه خدمات نمایشگاهی در تهران هستیم و خدمات غرفه سازی از صفر تا صد را ارائه می‌دهیم. ما بیش از 15 سال است که در این حوزه فعالیت داشته ایم و به همین دلیل نیازهای شما را درک می کنیم و می توانیم در این مسیر به شما کمک کنیم، پس با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بیشتر در مورد غرفه سازی در تهران بدانید.

Related Posts

شبکه های اجتماعی ما:
Instagram
LinkedIn
WhatsApp
YouTube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید